Neurologická klinika v Martine dostala ocenenie ESO Angeles Awards
TASR
TASR

Neurologická klinika v Martine dostala ocenenie ESO Angeles Awards

Na starostlivosti o pacientov s cievnou mozgovou príhodou sa v martinskej nemocnici okrem špecialistov z oblasti neurológie podieľajú aj oddelenie urgentného príjmu či rádiologická klinika.

Ilustračné foto — Foto: TASR/Henrich Mišovič

Martin 31. júla (TASR) – Neurologická klinika Univerzitnej nemocnice Martin (UNM) si prevzala v stredu od Európskej organizácie pre liečbu cievnych mozgových príhod (ESO) tri zlaté ceny ESO Angeles Awards. Ocenenie sa každoročne udeľuje nemocniciam po celom svete za diagnostiku a liečbu akútnej cievnej mozgovej príhody. TASR o tom informovala Zuzana Marčeková z oddelenia marketingovej komunikácie UNM.

Pre našu nemocnicu je cena veľkým zadosťučinením. Je to ocenenie zdravotníkov, ale aj iných pracovníkov, ktorí sa podieľajú na poskytovaní zdravotnej starostlivosti pacientom s náhlou mozgovou príhodou. Tá práca je veľmi náročná, pretože pri nej ide doslova o minúty, od ktorých závisí život pacienta, ako aj kvalita života po nej," povedal medicínsky riaditeľ UNM Dalibor Murgaš.

Podľa Vladimíra Nosáľa z neurologickej kliniky UNM ocenenie predstavuje uznanie schopnosti pracoviska adekvátne manažovať pacientov s náhlou cievnou mozgovou príhodou a zároveň uznanie práce celého tímu neurologického oddelenia UNM. „Ocenenie je pre nás zároveň výzvou, aby sme sa do budúcna neustále zlepšovali, aby poskytovanie zdravotnej starostlivosti pre takto vážne postihnutých pacientov naďalej napredovalo," uviedol Nosáľ.

Na starostlivosti o pacientov s cievnou mozgovou príhodou sa v martinskej nemocnici okrem špecialistov z oblasti neurológie podieľajú aj oddelenie urgentného príjmu či rádiologická klinika. „Klinika nám pomáha s diagnostikou prostredníctvom magnetickej rezonancie a CT prístroja. V neposlednom rade je to aj spolupráca s oddelením invazívnej rádiológie, ktoré významnou mierou prispieva k samotnej liečbe pacientov s náhlou cievnou mozgovou príhodou," dodal Nosáľ.

Martinská nemocnica sa podľa Marčekovej snaží neustále zlepšovať vo všetkých oblastiach a cerebrovaskulárny program je jednou z jej hlavných priorít. „Veľmi intenzívne na ňom pracujeme. Posledné dva roky sme tomu venovali extrémnu pozornosť aj mimoriadne prostriedky. Doplnili sme personálne tieto pracoviská a momentálne pracujeme na technickom a prístrojovom vybavení. Budujeme nové oddelenie JIS, ktoré by sme chceli sprevádzkovať na začiatku budúceho roka," doplnil medicínsky riaditeľ UNM.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY ZO ŽILINSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…