Oznámenie o stiahnutí mobilnej klimatizácie z trhu
TASR
TASR

Oznámenie o stiahnutí mobilnej klimatizácie z trhu

Spoločnosť FAST PLUS, výhradný distribútor produktov Sencor v SR, sťahuje z trhu mobilné klimatizácie Sencor SAC MT1221CH a SAC MT1222CH z dôvodu rizika možného skratu a vznietenia produktu.

Sencor SAC MT1221CH — Foto: FAST PLUS

Bratislava 19. júla (OTS) - Zároveň vyzýva svojich zákazníkov, aby prestali klimatizáciu používať a vrátili ju predajcovi alebo kontaktovali centrálu spoločnosti. Zákazníci si môžu zvoliť vrátenie peňazí v plnej výške kúpnej ceny alebo vykonanie servisného zásahu na odstránenie montážnej chyby. Momentálne sú zaistené už dve tretiny potenciálne rizikových produktov, u ktorých došlo k refundácii alebo ich oprave.

Spoločnosť FAST ČR na základe vykonanej expertízy reklamovaného tovaru zistila možnosť vzniku závažnej poruchy u modelov mobilných klimatizácií Sencor SAC MT1221CH a Sencor SAC MT1222CH. Jej vinou môže za určitých technických podmienok dôjsť pri ich používaní k poškodeniu vnútornej elektroinštalácie a následnému zvýšeniu rizika skratu. Pri súbehu okolností hrozí tiež vznietenie klimatizácie. "Oba modely predtým splnili všetky legislatívne podmienky a prešli schvaľovacím procesom pre predaj v rámci Európskej únie," hovorí Petr Uher, Senior Quality Manager spoločnosti FAST ČR.

"Na vzniknutú situáciu sme zareagovali okamžite po jej odhalení. Oba modely sme nahlásili SOI aj do medzinárodného výstražného systému, ktorý upozorňuje spotrebiteľov na rizikové výrobky," uvádza Peter Uher a pokračuje: „Bezpečnosť našich výrobkov je pre nás absolútnou prioritou. Preto sme obratom kontaktovali väčšinu zákazníkov, ktorí si spomenuté modely zakúpili, a informovali sme ich prostredníctvom našich distribučných a predajných kanálov. Zákazníkom, ktorých sa nám nepodarilo kontaktovať priamo, sa od začiatku júla snažíme uvedené informácie sprostredkovať formou platených oznámení v celoštátnej tlači, rozhlase, na internetových portáloch a sociálnych sieťach. Výzvu sme zaradili aj do letákov Planeo Elektro distribuovaných v miliónoch kusov týždenne. Porucha sa týka len obmedzeného počtu kusov spomenutých modelov klimatizácií a zo slovenského trhu sa ich darí úspešne sťahovať. Momentálne sme zaistili už dve tretiny potenciálne chybných produktov, u ktorých už došlo k refundácii alebo ich oprave."

Spoločnosť FAST PLUS registruje na slovenskom trhu ešte necelých 200 kusov rizikových modelov klimatizácií Sencor SAC MT1221CH a SAC MT1222CH. Zákazníkov vyzýva k zastaveniu ich používania a vráteniu predajcovi alebo kontaktovaniu centrály spoločnosti. Zákazníci si môžu zvoliť vrátenie peňazí v plnej výške kúpnej ceny alebo vykonanie servisného zásahu na odstránenie montážnej chyby. Zákazníci môžu bližšie informácie získať e-mailom na info@sencor.sk alebo telefonicky na čísle +421 2 4910 5890.

Už ste čítali?

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…