Ona nemôže chodiť, on stratil zrak. Aj napriek tomu si dvojica spolu vychutnáva krásy prírody
Pavol Hirka
Pavol Hirka

Ona nemôže chodiť, on stratil zrak. Aj napriek tomu si dvojica spolu vychutnáva krásy prírody

Dôkaz, že tímová spolupráca dokáže veľa.

Trevor a Melanie — Foto: Facebook/Hiking with Sight

FORT COLLINS 21. júla - Američania Melanie Knechtová a Trevor Hahn sa rozhodli, že rany, ktoré im život nadelil, ich nezastavia. Hoci Melanie trpí ochorením Spina bifida a pohybovať sa môže iba na vozíčku a Trevor pred piatimi rokmi oslepol, nevzdávajú sa a čas spolu trávia túrami v pohoriach štátu Colorado. Obaja si zaslúžia poriadny rešpekt.

O svojom príbehu porozprávali v šou Good Morning America. Dvojica, ktorá svoje zážitky z hôr prezentuje pod názvom „Hiking with Sight" na Facebooku či Instagrame, sa spoznala v cvičebnej triede, ktorá im mala zdravotne pomôcť. Tam zistili, že ich spája láska k prírode, a preto začali spolu chodiť na turistiku do hôr.

Tím snov

Počas túry Trevor nesie Melanie na svojom chrbte v bezpečnostnom postroji a tá ho slovne naviguje. Ako vysvetľuje Melanie, takéto spojenie im prišlo prirodzené. „On je nohami, ja som oči - bum! Spolu sme tím snov," hovorí. „Takto máme obaja svoj účel a túto veľkú zodpovednosť," dodáva Trevor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

✨GIVEAWAY✨ In ONLY 10 DAYS we are joining @arcteryxdenver and @theladyalliance at the Women's Empowerment Tour - Denver Edition for an evening of inspiration! We are one of 5 incredible speakers sharing stories of grit, determination, overcoming obstacles, facing fears, and self-love. We have a couple extra tickets, so we are hosting a giveaway! WIN A FREE TICKET by ✅liking this post, and ✅tagging someone local who would love this event! Tag as many people as you would like for more entries! Winner will be notified by Instagram message at 2 pm June 25! Happy Trails!??? (Image description: Trevor and Melanie with Melanie’s black lab service dog, smiling on a winding trail surrounded by pine trees)

Príspevok, ktorý zdieľa Trevor & Melanie (@hiking_with_sight),

Trevor sa pokúšal chodiť na turistiku aj potom, ako stratil zrak. Používal rôzne techniky, ako je napríklad nasledovanie zvuku zvončeka. Tvrdí však, že mu chýbal zmysel. „Urobilo ma to šťastným, keď som mohol niekomu pomôcť zažiť niečo, čo som zažíval celý život," hovorí o turistike s Melanie.

Dodáva, že najlepšie sa cíti, keď svoju kamarátku rozosmeje. Jeho parťáčku zas teší hlavne to, že nemusí byť na vozíčku. „Som na vozíčku celý život a je to úžasný pocit, keď ho môžem nechať niekoľko míľ za mnou," vysvetľuje svoje pocity.

Spolu s Trevorom sa v auguste chystajú pokoriť tzv. „fourteener", čo je vrch vysoký viac ako 14-tisíc stôp (4 267 metrov). Melanie vie, že to bude náročné, najmä čo sa týka komunikácie. „Pred prekážkami sa ho snažím varovať vo veľkom predstihu, ale pokúšam sa ho upozorniť aj na to, že sa o chvíľu môže potknúť na kameni či koreni," tvrdí žena.

Už ste čítali?

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…