Boli prvými sedmorčatami na svete: Lekári mame radili, aby išla na potrat. Ona sa ale rozhodla inak
Klaudia Fiolová
Klaudia Fiolová

Boli prvými sedmorčatami na svete: Lekári mame radili, aby išla na potrat. Ona sa ale rozhodla inak

Ich príbeh vás chytí za srdce.

Bobbi so siedmimi detičkami — Foto: YouTube

IOWA 21. júla - Pred dvadsiatimi rokmi jej lekári radili, aby išla na potrat, lebo porodiť viac detí naraz je veľmi riskantné ako voči deťom, tak aj voči samotnej žene. Bobbi McCaughey sa však rozhodla tento risk podstúpiť. Dnes má spolu s manželom sedem krásnych a zdravých detí. Prvé sedmorčatá na svete už vyrástli a majú 21 rokov. 

Portál Bright Side vyspovedal šťastných rodičov a zverejnil ich príbeh. Bobbi a Kenny spolu vychovávali dcéru Mikaylu, keď sa rozhodli, že jej doprajú aj súrodenca. Keďže mala problémy otehotnieť, Bobbi skúsila umelé oplodnenie. Lekári ju varovali, že sa jej vďaka tomu môžu narodiť aj dvojičky.

Foto: YouTube

Nikto ale nečakal, že namiesto dvojičiek to bude až sedem detí. Kenny si spomína, že keď zavolal jeho manželke, ktorá bola akurát na ultrazvuku, aby sa jej opýtal, koľko detí vidí, zostala ticho. Bobbi totiž nevedela, ako má manželovi povedať manželovi, že vidí až sedem detí.

Od tej chvíle rozmýšľali len nad tým, kde sa toľko detí zmestí a ako ich budú kŕmiť. Štatistiky hovoria o tom, že keď žena čaká už „len" tri deti, je len 50% pravdepodobnosť, že budú úplne zdravé. Nehovoriac o tom, že až polovica týchto prípadov sa končí potratom.

Bobbi sa cítila dobre aj napriek tomu, že nosila šesťkilogramovú záťaž v brušku. Počas pôrodu bolo v sále až štyridsať špecialistov, aby dohliadli na to, že všetko dopadne dobre. Deti sa narodili o deväť týždňov skôr, ako to bolo naplánované, ale na svet prišli štyria zdraví chlapci a tri zdravé dievčatká.

Foto: YouTube
Foto: © Dave Peterson / Polaris Images / EAST NEWS

Až potom, ako sa šťastná rodinka dostala von z nemocnice, si rodičia uvedomili, čo ich čaká. Každý deň museli naplniť 42 fliaš s mliekom a vymeniť 52 plienok. Mali ale veľkú výpomoc v osobe ich rodičov, ktorí im na začiatku veľa pomáhali.

Rodine zavolal aj vtedajší americký prezident Bill Clinton, aby im zagratuloval. Neziskové organizácie prispeli rodine zásobami plienok na dva roky, rôznym jedlom a veľkým domom. Taktiež mali garantovanú bezplatnú výučbu na ktorejkoľvek univerzite v Iowa.

Foto: © Jay L. Clendenin / Polaris Images / EAST NEWS
Foto: YouTube

Keď deti vyrástli, začali mame pomáhať aj v domácnosti. „Dievčatá mi pomáhali v kuchyni, hlavne s prípravou jedla. Chlapcov sa ujal Kenny, ktorý im ukázal veci, ktoré sa robia okolo domu," prezradili pre portál Bright Side rodičia. Po desiatich rokoch si začali zvykať na veľkú spotrebu domácnosti.

Týždenne totiž spotrebovali desať bochníkov chleba, jedenásť litrov mlieka a šesť krabíc cereálií. Rodina si neskôr kúpila aj dve rúry na pečenie, dve mikrovlnné rúry, dve chladničky, dve pračky a sušičky. V záhrade si taktiež pestujú domácu zeleninu a ovocie, aby nemuseli všetko kupovať iba v obchode.

Dnes už deti dokončili aj vysokú školu a všetci majú tituly z rôznych fakúlt. Rodina už nie je medializovaná ako kedysi a žije si tichým a skromným životom. Rozhodnutie, ktoré urobili pred 21 rokmi, nikdy neoľutovali. 

Foto: © USA TODAY / youtube

Už ste čítali?

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…