Dokonalá rodinná atmosféra
TASR
TASR

Dokonalá rodinná atmosféra

Vidiečan Ján Kuric: „Na Žákovic Open je atmosféra ako na stretávke po rokoch zo základnej školy.“

Festival Žákovic Open 2018 — Foto: Pavol Karell

Bratislava 19. júla (OTS) - Dokonalá rodinná atmosféra, krásne prostredie Bošáckej doliny a skvelý line-up! To je festival Žákovic Open, na ktorom sa všetci fanúšikovia dobrej hudby stretnú 2. až 3. augusta. Katka Knechtová predstaví v Trenčianskych Bohuslaviciach po prvýkrát naživo novinku „V Modlitbách“! Prvý raz sa na festivale predvedú Silné reči a detský program PACI PAC! Na 19-tom ročníku nebude chýbať ani stálica Vidiek, ktorá zahrá skladby z nového albumu. Jej frontman Ján Kuric nazval festival „stretávkou po rokoch zo základnej školy“!

Na obľúbený Žákovic Open zavíta po prvýkrát ako sólová interpretka Katka Knechtová. Speváčka, skladateľka, textárka, klaviristka a gitaristka nedávno predstavila novú skladbu „V modlitbách“, ktorú nahrala so svojou kapelou v štúdiu v Prešove. Spoluproducentami piesne sú Randy Gnepa a Adam Kuruc.

Na festivale Žákovic Open som hrala naposledy s Pehou a pamätám si na jeho neopakovateľnú atmosféru. Teraz prídem po dlhom čase s kapelou sama za seba a veľmi sa teším. Na open air festivaly mám zostavený špeciálny set. Niektoré notoricky známe piesne majú upravené aranžmány, sú tam piesne na vyskákanie, na vyvolanie emócií. A rozhodla som sa, že práve na Žákovici zaspievam po prvýkrát naživo novinku „V Modlitbách“. Najviac sa teším na spätnú väzbu od publika a na rodinnú atmosféru festivalu. Ak to bude len trochu možné, rada zostanem a užijem si aj ostatné vystúpenia kapiel,“ teší sa Katka Knechtová.

Užiť si dokonalú atmosféru festivalu príde aj legendárna skupina Vidiek, ktorá je častým hosťom Žákovic Open. Ján Kuric a spol odpália hity „Vidiečan“, „Nechajte si ju“, „Tisíc divov“, „Rudy a Hilda“ či „Anglická“. Vidiečania zahrajú aj skladby z nového albumu „Vidiek s oblohou“.

Vidiek (Foto: Žákovic OPEN)

Máme nacvičené nové veci z nového albumu a zahráme aj skladby z obdobia Ventil RG. A spomenieme si samozrejme aj na Věru Bílú, ktorá tento rok odišla na večné časy. Po skupine HEX, Le Payaco či Billy Barman je Vidiek ďalšou kapelou, ktorá na Žákovici hráva často. Vždy sa na neho veľmi tešíme, pretože je na ňom taká domáca atmosféra, úplne iná ako na ostatných festivaloch. Každý každého tam pozná, a keď náhodou nepozná, tak sa zoznámia. Hrajú tam skvelé kapely, čapuje sa tam kvalitné pivko, dobre sa tam varí, hrajú sa tam športové hry a nie je to ďaleko odnikiaľ. Je tam atmosféra ako na stretávke po rokoch zo základnej školy...“ priznal Ján Kuric z kapely Vidiek.

Silné reči (Foto: Žákovic OPEN)

Po prvýkrát zažije festival úspešný stand-up Silné reči, ktoré sa predstavia v Jameson zóne. Simona a Joe Trendy prinesú dávku humoru, aký ešte Bošácka dolina nezažila.

Je to prvý raz a tak sa teším, keďže tam bude veľa známych. Pripravil som si stand-up a verím, že za tých 25 minút zabavím všetkých, ktorí sa prídu pozrieť. So sebou si zoberiem moju kolegyňu Simonu, s ktorou sme spolu v stand-up comedy šou Silné Reči. K festivalom mám veľmi pozitívny vzťah. Chodím každý rok na nejaký, je však skvelé, že už nechodím len ako fanúšik, ale aj ako interpret. O Žákovici som počul len samé dobré veci, tak je konečne čas sa o tom ísť presvedčiť na vlastné oči,“ s úsmevom hovorí Joe Trendy.

Na festivale vystúpia aj kapely HEX, Billy Barman, Le Payaco, Puding pani Elvisovej, Saténové ruky, Davová Psychóza a detský program PACI PAC. V Jameson zóne sa okrem Silných rečí predstavia aj renomovaní DJ-i. Festival zabezpečuje kyvadlovú dopravu, parkovanie a stanovanie zdarma. Kto by chcel mať väčší komfort, pre toho je pripravená Stanová dedinka EXTRA. Tento rok Žákovic Open štartuje 2. a potrvá do 3. augusta.

Vstupenky si môžete kúpiť v sieti www.predpredaj.sk a v Penzióne Žákovic. Všetky informácie nájdete na www.zakovicopen.sk alebo facebookovej stránke www.facebook.com/zakovicopen.

Už ste čítali?

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…