Začína Cibula Fest, ponúka koncerty slovenských a českých interpretov
TASR
TASR

Začína Cibula Fest, ponúka koncerty slovenských a českých interpretov

Jedným z headlinerov festivalu bude skupina Kryštof, ktorá odohrá svoj koncert v piatok 19. júla.

Archívna snímka z Cibula Festu. — Foto: TASR/Martin Palkovič

Bratislava 18. júla (TASR) – Už po jedenástykrát privíta fanúšikov slovenskej a českej hudobnej scény Cibula Fest, ktorý svoj areál rozloží v dňoch 18. až 21. júla na letisku v Holíči na slovensko – moravskom pomedzí. Zídu sa na ňom tisíce domácich aj českých fanúšikov, do Hodonína na Morave je to iba päť kilometrov. Festivalové brány sa otvárajú vo štvrtok o 12.00 h, počas troch dní sa na troch pódiách vystrieda takmer 60 kapiel, interpretov či DJ-ov.

V rámci hudobného programu sa festival vracia späť ku koreňom, kedy na ňom vystúpili výlučne českí a slovenskí interpreti. Jediný koncert na Slovensku v tomto roku tu odohrá kapela Kryštof, prvýkrát na hlavnom pódiu vystúpi Kali, ktorý síce v minulosti na Cibula Feste účinkoval, no v menšej Cool Aréne. Ďalšími v zozname účinkujúcich sú Iné Kafe, Polemic, Peter Nagy, Dalibor Janda, Gladiátor, Mandrage či Bijouteriér. Veľké finále čaká v sobotu (20. 7.) o polnoci, kedy vystúpi Queenie, jedna z najlepších svetových performance kapiel s hitmi legendárnej skupiny Queen. 

Pravidelných návštevníkov čaká veľké prekvapenie. Organizátori sa rozhodli kompletne zmeniť dispozíciu areálu, pribudnú nové voľnočasové aktivity, bezplatné stanové mestečko s minimarketom a nonstop barom a mnoho ďalších noviniek. Festival svojím zložením láka všetky generácie. Pre tú mladšiu bude pripravená rokmi osvedčená Cool aréna, zameraná pre hiphop a reggae. Pre vyznávačov tvrdšej rockovej hudby to budú Rock stage a Moto zóna, kde nájdu svoje miesto najmä motorkári z celého Slovenska.

Oproti minulým ročníkom je zmenené rozloženie areálu. Bude situovaný o niekoľko desiatok metrov ďalej a všetky pódiá a zóny budú otočené inak, ako boli doteraz návštevníci zvyknutí. V stanovom mestečku, ktoré je bezplatné, budú mať k dispozícii 24-hodinový bar, obchod i bufet s raňajkami, luxusné sprchy, suché toalety, umývadlá, cisternu s pitnou vodou, boxy na uschovávanie cenností i sektor na nabíjanie mobilov. Celý areál i stanový tábor bude pokrytý wifi sieťou. V rámci voľnočasových aktivít sme pripravili Fun zónu, kde sa budú môcť zabaviť pri rôznych zábavných atrakciách, a taktiež sa v horúcich letných dňoch schladiť na obrej vodnej šmykľavke či pri vodnom futbale.

Jedným z headlinerov festivalu bude skupina Kryštof, ktorá odohrá svoj koncert v piatok 19. júla. Do Holíča prinesie svoju šou, ktorá sa do histórie českej pop music zapísala veľkými písmenami. K 25. výročiu kapely odohrali 16. a 17. septembra 2017 koncert na pražskom Štadióne Evžena Rošického na Strahove, prišlo 70-tisíc divákov. Záznam koncertu vyšiel aj na DVD.

„Strahovský koncert sme trochu zmenšili do festivalovej podoby, no nebude chýbať nič, čo bolo aj na najväčšom koncerte v histórii našej kapely. Animácie, showefekty, približne 120 svetiel, takmer sto štvorcových metrov led obrazoviek a mnoho ďalších prekvapení. Nebude to klasické festivalové vystúpenie, ale samostatný koncert na festivale,“ pozýva na koncert frontman kapely Richard Krajčo.

Už ste čítali?

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…