Dubovcová so Štrbovou prehrali v Gstaade vo štvrťfinále
TASR
TASR

Dubovcová so Štrbovou prehrali v Gstaade vo štvrťfinále

Slovenky si za turnaj vo Švajčiarsku pripísali do rebríčkov 720 bodov, čím výrazne podporili svoje ambície smerom k účasti na OH 2020 v Tokiu.

Slovenské plážové volejbalistky Natália Dubovcová (vľavo) a Andrea Štrbová, archívna snímka. — Foto: Teraz.sk/SVF

Gstaad 13. júla (TASR) - Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Andrea Štrbová prehrali vo štvrťfinále na turnaji World Tour najvyššej kategórie Five stars (Major) vo švajčiarskom Gstaade. Nasadené osemnástky nestačili v sobotu na domáce turnajové jednotky Ninu Betschartovú a Tanju Hüberliovú 1:2.

Slovenky sa s deviatym párom svetového rebríčka stretli aj pred desiatimi dňami v šestnásťfinále MS v Hamburgu, v nemeckej metropole Švajčiarky triumfovali 16:21, 21:16, 16:14. Dubovcová a Štrbová narazia na Betschartovú a Hüberliovú aj v úvode augusta v skupine na majstrovstvách Európy v Moskve.

Konečná piata pozícia je vyrovnanie doterajšieho najlepšieho výsledku Sloveniek v Gstaade, v roku 2012 rovnaké umiestnenie dosiahli Dubovcová a Dominika Nestarcová. Slovenky si za turnaj vo Švajčiarsku pripísali do rebríčkov 720 bodov, čím výrazne podporili svoje ambície smerom k účasti na OH 2020 v Tokiu. V Gstaade sa dostali medzi tri najlepšie páry z Európy spolu so Švajčiarkami a Holanďankami Keizerovou a Meppelinkovou, ktoré tiež skončili vo štvrťfinále.

V nedeľňajšom semifinále nastúpia Švajčiarky proti úradujúcim vicemajsterkám sveta, Američankám Klinemanovej a Rossovej. Druhé semifinále ponúkne brazílsky súboj Marie Antonelliovej s Carol proti Ramosovej s Barbosovou. Informovala o tom oficiálna stránka Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

World Tour - Five stars (Major) - Gstaad (Švaj.):

štvrťfinále:

Nina Betschartová, Tanja Hüberliová (1-Švaj.) - Natália DUBOVCOVÁ, Andrea ŠTRBOVÁ (18-SR) 2:1 (-14, 18, 9)

Hlasy po zápase (zdroj: SVF):

Natália Dubovcová: „Žiaľ, malo to napokon až príliš podobný priebeh ako v Hamburgu. Proti týmto súperkám sa zle útočí, lebo blok nie je dobre vidieť. Na to som v druhej polovici zápasu nevedela nájsť kľúč a Švajčiarky sa chytili v obrane. V prvom sete bolo vidieť, že boli nervózne, že 'musia', hrať pred domácim publikom nie je jednoduché. Chceli sme vyhrať druhý set, lebo tajbrejk je vždy vabank. Súperky môžu chytiť vlnu a už sa na nej len zvezú. Žiaľ, nevyšlo to. Tento výsledok považujem za najlepší v našej spoločnej kariére, aj v porovnaní s vlaňajším bronzom z Three stars z Mersinu. Tu sú všetky top tímy, v semifinále sú vicemajsterky sveta, semifinalistky z MS a dve brazílske dvojice. Som rada, že sme získali veľa bodov a pomôže nám to pred ďalšími turnajmi."

Andrea Štrbová: „Chýbal kúsok, Švajčiarky si to pred domácimi divákmi zaslúžili, my im to vrátime na ME v Moskve. Škoda, že sa nám v druhom sete nedarilo na servise a neodskočili sme im, mohlo to vyzerať inak. V tajbrejku ony odskočili na tri body, blokárka sa chytila na bloku, dostali sa do eufórie a na vlnu. Atmosféra bola krásna, hrať pred toľkými divákmi som si maximálne užila. Súhlasím, že celkovo je to náš najlepší doterajší výsledok. Medaila znie pekne, ale tu to bolo rozhodne náročnejšie. S piatym miestom sme spokojné, je to nadplán. Boli by sme spokojné aj s deviatou priečkou, 'päťka' je super."

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…