Z ktorej knihy je táto postava? Zaspomínajte si na povinnú literatúru
Klaudia Fiolová
Klaudia Fiolová

Z ktorej knihy je táto postava? Zaspomínajte si na povinnú literatúru

Spomeniete si ešte na vaše stredoškolské časy?

BRATISLAVA 3. júla - Spomeniete si ešte na časy základnej, strednej školy či dokonca na niektoré diela povinnej literatúry, ktorými vás učitelia a profesori tak trápili? Urobte si rýchly kvíz a overte si, ako ste na tom s vašimi literárnymi znalosťami. So skóre sa nám nezabudnite pochváliť aj na Facebooku. Skutoční fanúšikovia literatúry si totiž aj vďaka výsledku budú môcť užiť literatúru naplno aj na festivale Pohoda 2019. Tak, trúfnete si?

 

Literatúra ako veľká súčasť festivalu Pohoda

Literatúra je dôležitou súčasťou aj multižánrového festivalu Pohoda, ktorý sa koná už o pár dní 11. až 13. júla tradične na trenčianskom letisku. Už piatykrát si návštevníci festivalu môžu v Literárnom stane Martinus vychutnať dva dni plné debát o dobrých knihách. Program Literárneho stanu Martinus aj tento rok priblíži návštevníkom významných zahraničných autorov, ale aj slovenskú tvorbu. 

Pozvanie na tento ročník prijal aj Simon Mawer (sobota o 16.00 h), autor románu Sklenená izba, ktorý sa stal predlohou rovnomenného filmu. Príbeh je inšpirovaný brnenskou vilou Tugendhat, ktorá zohrala v dejinách Československa významnú úlohu. Pozvanie prijal aj Fabian Saul (sobota o 18.00 h), autor fragmentárnej eseje o svojich potulkách Moskvou a takisto aj Ferenc Czinki (piatok o 14.00 h), jeden z najzaujímavejších maďarských mladých talentov. Český novinár a politik Jan Urban (piatok o 16.00 h) porozpráva o skúsenosti z vojny v Bosne a Hercegovine, ktorú zachytil vo svojej reportážnej knihe.

Slovenskí autori Pavol Rankov, Michal Hvorecký a Laco Kerata sa budú venovať na besedách svojím najnovším knižným prírastkom. Diskutovať sa chystajú aj zástupcovia projektu Čierne diery.  Tvorcovia desiatok hudobných textov Milan Lasica, Vlado Janček (Saténové ruky), Lubor Benkovič (Bez ladu a skladu) a raper Bene budú spoločne hľadať odpovede na to, ako zistiť, že tvoríte hit. Nebudú chýbať ani finalisti súťaží Anasoft Litera či Básne, sobotný kvíz a obľúbené formáty - Literárny cirkus KK Bagalu, Čau o piatej, Slam poetry a LiteRAPtúra.

Zapojte sa do súťaže na Facebooku Dobrých novín o lístok na festival Pohoda a vychutnajte si debaty či ukážky toho najlepšieho nielen zo súčasnej slovenskej, ale aj svetovej literatúry v Literárnom stane Martinus. Stačí, ak sa pochválite vaším skóre z nášho literárneho kvízu.

Už ste čítali?

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…