Ôsmi slovenskí policajti budú od pondelka pôsobiť v Chorvátsku
TASR
TASR

Ôsmi slovenskí policajti budú od pondelka pôsobiť v Chorvátsku

Policajti budú v Chorvátsku slúžiť v slovenských uniformách vždy spoločne s chorvátskymi policajtmi, vybavení budú aj služobnými autami.

Ilustračné foto. — Foto: TASR

Bratislava 13. júna (TASR) - Ôsmi slovenskí policajti budú od pondelka (17. 6.) dohliadať na bezpečnosť slovenských dovolenkárov v Chorvátsku. Ich cieľom je zabezpečiť vyšší pocit bezpečnosti slovenských dovolenkárov a dohliadať na nich. Informovala o tom hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová.

"Cieľom vyslaných policajtov bude aj v tomto roku zabezpečiť vyšší pocit bezpečnosti slovenských turistov dovolenkujúcich v Chorvátsku a poskytnúť im pomoc a asistenciu počas pobytu a tranzitu cez územie Chorvátska. Taktiež budú v spolupráci s chorvátskou políciou dohliadať na slovenských občanov, a tak predchádzať prípadným incidentom zapríčinených slovenskými turistami," vysvetlila Baloghová

Pôsobiť budú podľa jej slov v dvoch oblastiach Chorvátska, a to v Splitsko-dalmatínskej a Primorsko-goranskej oblasti. Ich pomoc môžu slovenskí turisti vyhľadať do 15. septembra.

Slovenských policajtov pôsobiacich v mestách Trogir, Split, Podgora, Tučepi, Brela, Makarská nájdu dovolenkári v prípade potreby na Splitsko-dalmatínskom policajnom riaditeľstve na policajnej stanici Trogir (Ulica Put Muline 1) alebo ich môžu kontaktovať na čísle +385 99 7201 001.

Pre dovolenkárov v mestách Crikvenica, Novi Vinodolski, Opatija, Cres, Krk, Mali Lošinj, Rab, Baška, Malinska, Moščenička Draga budú na Primorsko-goranskom policajnom riaditeľstve na policajná stanica Crikvenica (Ulica Kralja Tomislava 85 a). V prípade núdze budú k dispozícii na čísle +385 99 7201 002.

"Po dohode môžu byť slovenskí policajti vyslaní na výkon služby aj do iných oblastí podľa vývoja aktuálnej situácie v dovolenkových destináciách," doplnila hovorkyňa.

Policajti budú v Chorvátsku slúžiť v slovenských uniformách vždy spoločne s chorvátskymi policajtmi, vybavení budú aj služobnými autami. Baloghová však pripomenula, že na území Chorvátska nemajú právomoci.

Slovenská polícia sa do programu Bezpečná turistická sezóna zapája už od roku 2008. Najčastejšie prípady, ktoré v Chorvátsku rieši, sú straty a krádež dokladov, kľúčov od apartmánov, zlé parkovanie, odtiahnutie vozidiel, a najmä dopravné priestupky. V tejto súvislosti dáva polícia na vedomie sprísnenie sankcií za priestupky v doprave.

Už ste čítali?

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…