Celý svet dnes fascinoval „škriatok Dobby“, ktorého v noci zachytila kamera
Kristián Plaštiak
Kristián Plaštiak

Celý svet dnes fascinoval „škriatok Dobby“, ktorého v noci zachytila kamera

Obľúbený domový škriatok by predsa mal byť mŕtvy, nie?

— Foto: reprofoto Youtube

BRATISLAVA 10. júna - Na internete sa objavilo video, ktoré zachytáva príjazdovú cestu Američanky Vivian Gomezovej. Na zábere vidíme auto a dvere do domu. Uprostred noci okolo Vivianinho domu prešlo čosi, čo nápadne pripomína postavu z fantasy filmu.

Video sa ocitlo na internete potom, čo ho prostredníctvom svojho účtu na sociálnej sieti Facebook uverejnila samotná majiteľka záznamu Vivian Gomezová. Informuje o tom anglický denník Daily Mail.

„Takže, v nedeľu ráno som vstala a na kamere uvidela toto, snažím sa prísť na to, o čo ide... Ako prvé som si všimla tieň pohybujúci sa pred mojím predným vchodom a potom som uvidela túto vec... videl to aj niekto iný na svojich kamerách? Moje ostatné dve kamery, ktovie prečo, netočili,“ napísala žena v príspevku, ktorý dnes obletel celý svet a neminul ani jedného fanúšika Harryho Pottera.

Týmito slovami Vivian opísala video, ktoré uverejnila na svojom Facebookovom profile. Podivná kreatúra na videu prejde medzi Vivianiným domom a zaparkovaným autom, pričom urobí čudný pohyb rukami. Tajuplné video sa rozletelo do všetkých kútov sveta, kam internet dosiahne, a preto niet divu, že sa na Vivianin profil prišli pozrieť tisícky ľudí.


Netrvalo dlho a začali sa objavovať názory ľudí, že ide o podvod, no našli sa aj takí, ktorí si myslia, alebo sa iba snažia presvedčiť ostatných o ich nepravde, že ide o nefalšovaný, pravý video záznam. Z kopy mnohých protichodných názorov vyčnievali na povrch tie, ktoré tvrdili, že bytosť na videu je obľúbená postava Dobbyho, domového škriatka, ktorého si môžete pamätát z príbehu o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi.

Táto skupina ľudí berie celú situáciu s nadhľadom a mnohí vtipkujú, ako napríklad Josh Thomas prostredníctvom svojho účtu na Twitteri: „Prečo Dobby vyzerá, akoby práve vyšiel z baru o tretej v noci?“ Ďalší používateľ Twitteru zasa interpretuje škriatkove slávne slová z filmu Harry Potter a tajomná komnata (2002): „Dobby je voľný!“

V každom prípade, tajuplné video Vivian prinieslo publicitu v podobe 35-tisíc reakcií a 122-tisíc zdieľaní na Facebooku. Je možné, že celý záznam narafičila.

Už ste čítali?

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…