Nikto by to nepovedal: Predstaviteľka Rachel, Jennifer Aniston, oslavuje 50-te narodeniny
TASR
TASR

Nikto by to nepovedal: Predstaviteľka Rachel, Jennifer Aniston, oslavuje 50-te narodeniny

Jennifer Anistonová oslavuje krásne jubileum. Najkrajšia žena sveta je idolom mnohých fanúšikov.

Jenifer Aniston, archívna snímka. — Foto: TASR

Sherman Oaks 11. februára - Americká herečka, producentka a režisérka Jennifer Anistonová sa stala známou účinkovaním v komediálnom televíznom sitkome Friends (Priatelia,1994-2004), ktorý je považovaný za jeden z najpopulárnejších televíznych seriálov od 90. rokov 20. storočia. V pondelok 11. februára má herečka, ktorej úloha Rachel Greenovej v seriáli vyniesla dve nominácie na Emmy a Zlatý glóbus, 50 rokov.

Život obľúbenej hviezdy

Jennifer Anistonová sa narodila 11. februára 1969 v Los Angeleskej štvrti Sherman Oaks v USA. Herečka gréckeho pôvodu, sa už od malička pohybovala v prostredí šoubiznisu. Jej otec pôsobil ako producent, matka bola herečkou a krstný otec menom Telly Savalas nebol nikým iným než starým dobrým detektívom Kojakom. V New Yorku vyštudovala drámu a začala sa venovať účinkovaniu v nebroadwayských hrách, popri tom pracovala ako čašníčka.

Začiatkom 90. rokov získala rolu Rachel Greenovej v Priateľoch a z Jennifer Anistonovej sa stala hviezda. Okamžite bola považovaná za sexsymbol seriálu. Jej účes a módne kreácie sa stali snom množstva diváčok po celom svete. Seriál mal obrovskú sledovanosť aj vďaka všetkým hlavným protagonistom. V prvej sérii bolo predstavených šesť postáv: Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross. Rachel príde do kaviarne Central Perk po tom, čo utečie zo svojej svadby s Barrym a presťahuje sa do bytu ku kamarátke zo strednej školy Monice.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rachel+ross=emma❤️✨??#rachelgreen#rossgeller #emmagellergreen #friends #bestfamilyever #jenaniston #davidschwimmer

Príspevok, ktorý zdieľa jennifer aniston (@jennifer_aniston_the_official),

Ross, ktorý je do Rachel zaľúbený už od strednej školy, sa jej neustále snaží povedať o svojich citoch. V ceste mu však stoja prekážky – napríklad to, že čaká dieťa so svojou bývalou ženou Carol. Seriál zaujal vtipnými dialógmi a vynikajúcimi výkonmi hercov. Anistonovej boli razom doručené lákavé filmové ponuky a ona sa ich bez váhania chopila. A tak začala počas prestávok u Priateľov nakrúcať celovečerné snímky.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Love these ladies ?Celebrated this beauty last night ✨Happy Bday JA! We all love you sooo!

Príspevok, ktorý zdieľa Kate Hudson (@katehudson),

Filmový kolotoč

Prvým filmom bola komédia o mladých ľuďoch a vzťahmi medzi nimi s názvom  She's the One(Ona, jedine ona, 1996), kde jej sekundovala Cameron Diazová. V žánri oddychových romantických komédií pokračovala aj filmami Picture Perfect (Perfektný záskok ,1997) alebo The Object of My Affection (Objekt mojej túžby, 1998). Za posledný menovaný zožala nadšené ovácie kritiky a diváci si ju v roli sociálnej pracovníčky, ktorá sa zaľúbi do homosexuálneho kolegu zamilovali tak ako nikdy predtým. Jennifer Anistonová sa prekvapujúco ocitla v aj v nezvyčajnej úlohe v snímke Derailed (Hra s neverou, 2005) v réžii Švéda Mikaela Hafströma, kde nehájila farby humoru, ale s plnou vážnosťou zápornej postavy zapadla do zamotaného príbehu.

Kasovým trhákom bola aj komédia Marley & Me (Márlley a ja, 2008). Príbeh novomanželov Johna a Jenny Groganovcov (Owen Wilson, Jennifer Anistonová) bol pre divákov strhujúci. Film režiséra Davida Frankela popisuje 13 rokov života so psom, ktorý pripomína súžitie s nevypočitateľným uragánom. Šťastie prialo herečke aj v snímke Just Go with It (Skús ma rozosmiať, 2011), kde Annistonová vytvorila spolu s hercom Adamom Sandlerom podarenú dvojicu, ktorá sa k sebe prekvapivo veľmi hodí.

Komédiu Šéfovia na zabitie priniesla do slovenských kín v roku 2011 distribučná spoločnosť Continental. Svoj komediálny talent v snímke využila aj herečka, ktorá sa divákom predstavila v netradičnej úlohe. „Ešte nikdy som nehrala takú neospravedlniteľne zmyselnú postavu, nevedela som tomu odolať - dialógy a situácie boli škandalózne a neuveriteľne vtipné. Hneď som po tom skočila,“ priznala Anistonová pri premiére filmu.

Profesionálne úspechy

Svoju prvú cenu Emmy získala v roku 2002 v kategórii Najlepšia herečka v komediálnej sérii, o rok neskôr už získala za tu istú kategóriu Zlatý Glóbus. Svoju hviezdu na hollywoodskom chodníku slávy odhalila 22. februára 2012. Jennifer Anistonová bola v roku 2004 magazínom People vyhlásená za najkrajšiu ženu sveta. Po dvanástich rokoch (2016) si svoje prvenstvo opäť zopakovala. Okrem herectva sa zaujíma tiež o výtvarné umenie. Počas štúdií bola dokonca jedna z jej malieb vystavená v newyorskom Metropolitan Museum of Art.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I love her so much❤️❤️??#jenniferaniston #walkoffame⭐️ #faniston#strongwoman #gorgeous

Príspevok, ktorý zdieľa jennifer aniston (@jennifer_aniston_the_official),

Nešťastné manželstvo

V roku 2000 sa filmová hviezda vydala za Brada Pitta, s ktorým sa spoznala pri natáčaní Priateľov. Rozišli sa už o 5 rokov, kedy prepuklo navonok, že ju Brad podvádza pri natáčaní filmu Mr. and Mrs. Smith s Angelinou Jolie.

Už ste čítali?

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…

Vzťahový poradca: Muž nedokáže dať žene, čo potrebuje, kým v…

Muži majú v sebe malého zraneného chlapca, ktorého musia najprv…

Psychologička: Mať pod stromčekom hračkárstvo je nezmysel. Deti…

Deťom veľa darčekov netreba, je potrebné sa im venovať. Viac o tejto téme prezradila…

Bývalý policajt: Podľa mojich indícií Kuciakovu vraždu vyšetria.…

Po 26 rokoch aktívnej služby v policajnom zbore odišiel do civilu v hodnosti…

Slovenský vedec Milan Kováč rozlúštil tisícky rokov staré tajomstvo…

Etnológ Milan Kováč skúmal staroveké mayské stavby v stredoamerickej…

Na Slovensku ju posielali na potrat, Švajčiari zachránili jej…

Bežné vyšetrenie spustilo lavínu zlých správ. Tehotná…

V prvej ČSR sa jazdilo vľavo, hlavným mestom mala byť Žilina…

Československo bolo hospodárskou veľmocou, bolo ďaleko pred najväčšími…