VŠC Dukla privítalo nových členov strediska, vrátane kickboxerky
TASR
TASR

VŠC Dukla privítalo nových členov strediska, vrátane kickboxerky

S ročníkom narodenia 1996 patrí Monika Chochlíková medzi perspektívnych členov, na ktorých bude spočívať v budúcnosti úspešnosť strediska.

Na archívnej snímke Monika Chochlíková. — Foto: Pavol Guga

Banská Bystrica 6. decembra (TASR) - Vo Vojenskom športovom centre Dukla pribudli noví členovia, kickboxerka a thajboxerka Monika Chochlíková a gymnasta Slavomír Michňák. V závere roka zvýraznila úspešnosť VŠC Dukla karatistka Miroslava Kopúňová na MS v Madride a aj jej medaila v olympijskom športe dosť zarezonovala.

Monika Chochlíková vstúpila do VŠC Dukla najmä zásluhou víťazstva na ME v thajskom boxe i kickboxe. S ročníkom narodenia 1996 patrí medzi perspektívnych členov, na ktorých bude spočívať v budúcnosti úspešnosť strediska. Skúsenejší je športový gymnasta Slavomír Michňák, v tomto roku 13. na ME, vlani 4. vo Svetovom pohári a tretí vo svetovom renkingu na koni s držadlami.

"Do nášho centra sme prijali aj atlétky, viacbojárku Luciu Vadlejch a Alexandru Bezekovú, v súčasnosti najlepšiu šprintérku na 200 a 400 m," vymenoval ďalšie posily riaditeľ VŠC Dukla Roman Benčík: "Naša priorita je zabezpečiť prípravu tých športovcov, ktorí majú perspektívu kvalifikovať sa na olympijské hry. Zabezpečujeme však aj neolympijské športy, aj preto sme prijali Moniku Chochlíkovú. Zamýšľame sa tiež nad tým, akým spôsobom by sme vedeli zabezpečiť profesionálne, prípadne aspoň poloprofesionálne podmienky prípravy mimoriadne úspešnej trojbojárke Ivane Hornej, ktorá na nedávnych majstrovstvách Európy získala štyri medaily."

Romana Benčíka mrzí, že tabuľkové miesta v stredisku neumožňujú operatívne zareagovať a prijímať perspektívnych členov do strediska: "Aj keď sa do športu vkladá viac finančných prostriedkov a prináša to svoje ovocie, stále nemáme navýšené tabuľkové miesta. Myslím si, že už dozrel čas na to, aby popri zlepšení materiálnych a finančných podmienok sa navýšili počty tabuľkových miest pre vrcholových športovcov a ich trénerov."

Monika Chochlíková dúfa, že jej príprava vstupom do armádneho strediska bude mať odteraz hlavu a pätu: "Konečne sa začnem pripravovať ako profesionálny športovec. Budúci rok mám veľmi nabitý, čakajú ma dvoje majstrovstvá sveta, v thajskom boxe i v kickboxe a ak budem stíhať a hlavne vládať, mala by som absolvovať aj majstrovstvá Európy v thajskom boxe."

Slavomír Michňák sa v budúcom roku sústredí na olympijskú kvalifikáciu: "Novú sezónu začnem Svetovými pohármi v marci, nasledujú majstrovstvá Európy a v októbri sa uskutočnia majstrovstvá sveta, ktoré budú jednou z možností kvalifikovať sa na OH."

Miroslava Kopúňová pripisuje bronz na MS práve zlepšeným podmienkam: "Celý môj život sa už vyvíja podľa toho, že sa pripravujem ako profesionálny športovec. Od januára sa znovu začínajú Svetové poháre, v marci budú majstrovstvá Európy, v júni Európske hry, takže uvidím, ako sa to vyvinie."

Už ste čítali?

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…

Vzťahový poradca: Muž nedokáže dať žene, čo potrebuje, kým v…

Muži majú v sebe malého zraneného chlapca, ktorého musia najprv…

Psychologička: Mať pod stromčekom hračkárstvo je nezmysel. Deti…

Deťom veľa darčekov netreba, je potrebné sa im venovať. Viac o tejto téme prezradila…

Bývalý policajt: Podľa mojich indícií Kuciakovu vraždu vyšetria.…

Po 26 rokoch aktívnej služby v policajnom zbore odišiel do civilu v hodnosti…

Slovenský vedec Milan Kováč rozlúštil tisícky rokov staré tajomstvo…

Etnológ Milan Kováč skúmal staroveké mayské stavby v stredoamerickej…

Na Slovensku ju posielali na potrat, Švajčiari zachránili jej…

Bežné vyšetrenie spustilo lavínu zlých správ. Tehotná…

V prvej ČSR sa jazdilo vľavo, hlavným mestom mala byť Žilina…

Československo bolo hospodárskou veľmocou, bolo ďaleko pred najväčšími…