Záhoráci zabojujú o Sevillu
TASR
TASR

Záhoráci zabojujú o Sevillu

Pred futbalistami slovenského vicemajstra FK Senica je veľké lákadlo, ak vo štvrtok zvládnu domácu odvetu 2. predkola Európskej ligy UEFA 2013/2014 s čiernohorskou Mladost Podgorica (19.30 SELČ), v 3. predkole sa stretnú so španielskym dvojnásobným víťazom tejto súťaže FC Sevilla.

Na snímke vľavo tréner Mladosti Podgorica Nikola Rakojevič a vpravo tréner FC Senica Eduard Pagáč počas tlačovej konferencie pred odvetným zápasom 2. predkola Európskej ligy UEFA 2013/2014 FC Senica - Mladosť Podgorica v Senici v stredu 24. júla 2013. Foto: TASR/Jozef Polešenský

Senica 24. júla (TASR) - Pred futbalistami slovenského vicemajstra FK Senica je veľké lákadlo, ak vo štvrtok zvládnu domácu odvetu 2. predkola Európskej ligy UEFA 2013/2014 s čiernohorskou Mladost Podgorica (19.30 SELČ), v 3. predkole sa stretnú so španielskym dvojnásobným víťazom tejto súťaže FC Sevilla. Pred týždňom si zverenci trénera Eduarda Pagáča priviezli z Čiernej Hory sľubnú remízu 2:2.

Senica dvakrát viedla, stratu ale jej súper dokázal vždy zmazať. Boj o postup do 3. predkola je tak stále otvorený. Tréner Senice, ktorý má káder zdravotne v poriadku a chýba len obranca Peter Pavlík, hneď po zápase na pôde súpera avizoval: "K zápasu musíme pristúpiť zodpovedne. Po polčase zatiaľ nevedie ani jedno mužstvo. Prvý zápas skončil remízou 2:2. Môže sa zdať, že máme lepšiu východiskovú pozíciu, no nemôžeme si dovoliť podceniť žiadnu maličkosť. Šance stále vidím 50:50. Mali sme týždeň na to, aby sme si zanalyzovali prvý zápas. Súper nás presvedčil o tom, že vychádza z kvalitnej defenzívy. Musíme si dávať pozor na ich štandardné situácie, ktoré majú veľmi nebezpečné. Dúfam, že prídu ľudia a vyhecujú ho k dobrému výkonu. Pre dobrý výsledok sme spravili v tréningovom procese maximum. Dúfam a verím, že chlapci zápas zvládnu," citoval klubový web Senice slová Pagáča, ktoré odzneli na stredajšej podvečernej predzápasovej tlačovej konferencii.

Senica si zápas 2. kola Corgoň ligy s majstrovským Slovanom Bratislava odložila, hráči by tak mali byť hladní po futbale. Senický štadión opäť očakáva slušnú divácku kulisu. "Dúfam, že ľudia prídu a spravia výbornú atmosféru. Súpera netreba podceňovať. Mužstvo, ktoré porazí Videoton, rozhodne futbal hrať vie. Pred zápasom by sme výsledok asi brali, po stretnutí sme však trocha sklamaní. Dvakrát sme viedli, škoda, že sme to nedotiahli do víťazného konca. Podgorica vychádzala z výbornej defenzívy, hrozila rýchlymi brejkami po stranách. Hrala presne to, čo sme od nej očakávali. Vedeli sme, že nebezpečenstvo hrozí najmä zo štandardiek, no z nich sme dostali dva góly. Bude to zaujímavé," citoval klubový web pilier senickej obrany Juraja Križka, ktorý pri absencii Pavlíka nastupuje v stopérskej dvojici s Erichom Brabcom.

Tréner Podgorice Nikola Rakojeviuč považuje Senicu za favorita. "Poctivo sme sa pripravovali na odvetu. Pred zajtrajším duelom je favoritom Senica. Nevýhodou pre nás je, že súťaž nám štartuje až o tri týždne. Senica je rozohratejšia. Má kvalitnejší, skúsenejší tím. Okrem jedného ligového stretnutia majú za sebou 8 kvalitných prípravných stretnutí. Pre porovnanie, my sme hrali len jedno. Máme mladý tím, napriek tomu sa však pokúsime prekvapiť a postúpiť ďalej. Hráči sú motivovaní. Je to pre nich životná príležitosť," povedal Rakojević.

Zápas v Senici povedú rozhodcovia z Azerbajdžanu. Ako hlavného arbitra UEFA nominovala Anara Salmanova, na čiarach mu budú asistovať Jašar Abbasov a Namik Husejnov. Stretnutie bude v priamom prenose vysielať internetová televízia huste.sk.

odveta 2. predkola EL 2013/2014, štvrtok 19.30 SELČ:

FK Senica - Mladost Podgorica

/prvý zápas: 2:2, rozhoduje Anar Salmanov (Azer.)/

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…