Najkrajšie jablko roka vyrástlo v Novákoch. Keď ho zbatáte, budete mať chuť zahryznúť sa
TASR
TASR

Najkrajšie jablko roka vyrástlo v Novákoch. Keď ho zbatáte, budete mať chuť zahryznúť sa

Jablko Gold Bohemia od amatérskeho pestovateľa z Novák uspelo spomedzi 1483 vzoriek, ktoré hodnotila odborná porota.

Najkrajšie jablko roka 2018 dopestoval Milan Minárik z Novák (na snímke). Víťaza 23. ročníka celoslovenskej súťaže pod patronátom Slovenského zväzu záhradkárov vyhlásili na výstave ovocia, potrieb pre záhradkárov, včelárov, ako i farmárskych produktov JAHRADA, 12. októbra 2018 na výstavisku v Trenčíne. — Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Trenčín 12. októbra (TASR) - Najkrajšie jablko roka 2018 dopestoval Milan Minárik z Novák. Víťaza 23. ročníka celoslovenskej súťaže pod patronátom Slovenského zväzu záhradkárov (SZZ) vyhlásili na výstave ovocia, potrieb pre záhradkárov, včelárov, ako i farmárskych produktov JAHRADA, ktorú v piatok a v sobotu (13.10.) hostí trenčianske výstavisko. Informovala v piatok manažérka marketingu Expo center Trenčín Romana Jaur.

Najkrajšie jablko roka 2018 dopestoval Milan Minárik z Novák (na snímke). Víťaza 23. ročníka celoslovenskej súťaže pod patronátom Slovenského zväzu záhradkárov vyhlásili na výstave ovocia, potrieb pre záhradkárov, včelárov, ako i farmárskych produktov JAHRADA, 12. októbra 2018 na výstavisku v Trenčíne.
Najkrajšie jablko roka 2018 dopestoval Milan Minárik z Novák (na snímke). Víťaza 23. ročníka celoslovenskej súťaže pod patronátom Slovenského zväzu záhradkárov vyhlásili na výstave ovocia, potrieb pre záhradkárov, včelárov, ako i farmárskych produktov JAHRADA, 12. októbra 2018 na výstavisku v Trenčíne. Foto: FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Jablko Gold Bohemia od amatérskeho pestovateľa z Novák uspelo spomedzi 1483 vzoriek, ktoré hodnotila odborná porota. Minárik mal v top desiatke najkrajších jabĺk štyri svoje jablká.

Jablkom roka 2018 v rámci súťaže profesionálov, ktorú zastrešuje Ovocinárska únia SR, sa zase stala odroda Evelina od firmy Danubius Fruct z Dunajskej Lužnej. Na výstave vyhodnotili i súťaž o najkrajšiu expozíciu, tú pripravil zase Okresný výbor SZZ v Považskej Bystrici.

"Výstavu JAHRADA, na ktorej môžu návštevníci vidieť nielen víťazné exponáty oboch súťaží, môžeme nazvať aj oslavou úrody a šikovnosti pestovateľov. Zameriava sa na domácich producentov kvalitných farmárskych výrobkov, ktoré nie sú dostupné v obchodných reťazcoch," uviedla Jaur. Organizátori podľa nej pripravili i sprievodný program. Praktickú školu záhradkárskych prác bude počas výstavy viesť predseda SZZ Eduard Jakubek, praktické ukážky doplnia i prednášky odborníkov.

Spoločne s JAHRADOU trenčianske výstavisko hostí i výstavy potrieb pre seniorov SENIOR EXPO a ZDRAVIE & HARMONIA, ktorá sa zameriava na zdravý životný štýl.

Už ste čítali?

Kouč osobného rozvoja: Mladí nie sú problém. Ani štyridsiatnici…

Kouč osobnostného rozvoja Andy Winson v rozhovore odhalil množstvo zaujímavých…

Pedagogička: Dieťa z domu odchádza celý život. Treba ho nechať…

Mení sa všetko okolo nás a spôsob výchovy nie je výnimkou.…

Babička z trhoviska v Nových Zámkoch dojala celý slovenský internet.…

Pani Margit roky pomáhala cudzím ľuďom. Dnes si staručká vdova privyrába…

Malá rodinná firma z Nitry slávi historický úspech: Ako prví…

Obrovský úspech pre Slovensko priniesla jedna malá firmička z Nitry.

Obetavý otec nosí hendikepovaného syna na chrbte, aby mu ukázal…

Najväčšou záľubou rodiny Benkovcov je turistika. A nevynechávajú…

Na Liptove sa pred svetom ukrýva čarovná dolina, ktorá je ideálna…

Iba málokde nájdete na takom malom kúsku toľko zaujímavostí.…

Čech a Slovenka sa vzali po 15-minútovej známosti. So svadbou…

Ich život nebol jednoduchý, no osud im napokon skrížil cesty. Toto je skutočný…

Muž, ktorý dal Slovensku Horalky, ich vymyslel vďaka chybe pri…

Kultová slovenská pochúťka má už viac ako 50 rokov. Za jej…