Ukryté krásy Prahy, o ktorých vedia len miestni. Tieto miesta vám učarujú a vyhnete sa záplavám turistov
Nikoleta Bugalová
Nikoleta Bugalová

Ukryté krásy Prahy, o ktorých vedia len miestni. Tieto miesta vám učarujú a vyhnete sa záplavám turistov

Prahu pozná snáď každý. Alebo žeby nie? Starobylé mesto skrýva tajomné miesta, kam turisti občas len zablúdia. Oplatí sa ich však navštíviť.

Pohľad na starobylú Prahu. — Foto: Wikimedia CC

PRAHA 11. augusta (Dobré noviny) - Praha nie je len „Vaclavák“ či Karlov most. Je to tajomná metropola Čiech, ktorá ponúka neobmedzené množstvo zážitkov. Môže sa pochváliť tajuplnými uličkami, starobylým centrom či pôvabnými zákutiami. My vám prinášame šesť miest, ktoré poznajú väčšinou iba miestni a kam turisti zablúdia skôr náhodou.

1. Národní divadlo Marionet

Toto divadlo je priam ako stvorené pre všetkých milovníkov bábok. Divadelná spoločnosť bola založená v roku 1991, no vo svojich hrách používa iba ručné vyrábané bábky, ktoré pochádzajú z historického obdobia. Takmer každý večer sa tu koná výstava či drobné predstavenie a k dispozícii majú aj bábkové dielne, kde si môžete vytvoriť vlastnú bábku. Ak divadlo navštívite, určite si nezabudnite pozrieť vynovenú verziu Donna Giovaniho. 

Divadlo sa nachádza na ulici Žátecká v Starom meste.

 

チェコ伝統のマリオネット人形劇を見てきました。国立劇場があり、街の至る所でお土産としても販売されています。 今回の演目は『ドン・ジョヴァンニ』。女ったらしの貴族の話です。宮殿に忍び込み女性を誘惑しようとして父親に見つかり殺してしまったり、結婚式で花嫁を奪ったりとやりたい放題。最後は石像となった騎士長によって地獄に引きずり込まれます。 そんな話なのにユーモアを交えて滑稽に進んでいくのが面白い。各幕の合間に茶番を演じ会場を盛り上げるマリオネットが出てきたり、操り師がステージへ出てきて人形にちょっかいを出したり、敢えて人形を雑に扱う (マリオネット同士のドロップキックや執拗な踏みつけ) など、笑いの絶えないステージでした。セットや音響、照明などの演出も凝っていて最後まで楽しめました! #マリオネット #人形劇 #ドンジョバンニ #オペラ #国立マリオネット劇場 #prague #チェコ #marionette #DonGiovanni #opera #プラハ #NationalMarionetteTheatre #CzechRepublic

Príspevok, ktorý zdieľa Ryunosuke Shintani (@ryshv0n),

2. Pamätník obetiam komunizmu

Autorom pomníku je sochár Olbram Zoubek. Tento monument sa nachádza medzi hvezdárňou na vrchole Petřína a Víťaznou ulicou v údolí. Pomník tvorí masívne zužujúce sa schodisko, v ktorého vrchnej časti kráča sedem postáv. Prvá postava je celá, no ďalšie sú postupne viac a viac zmrzačené, ale stále stoja, čo má ľuďom pripomínať ich statočnosť a nezlomnosť.

3. Divoká Šárka

Prírodná rezervácia sa nachádza na skalnatých úbočiach Šáreckého potoka. V parku nájdete roklinu, množstvo turistických a cyklických chodníčkov, verejný bazén či vodnú nádrž, ktorá umožňuje kúpanie. Okrem turistov tu nájdete aj miestnych, ktorí sem chodia radi relaxovať. Romantické skalnaté údolie sa spája s legendou o Šárce a Ctiradovi, ktorú si tu môžete prečítať. 

4. Kočičí kavárna

Táto kaviareň sa nachádza priamo na Smíchove. Vznikla ako príjemné a relaxačné prostredie pre milovníkov zvierat a kávy. Okrem nápojov ponúka aj vegetariánske pochúťky. Príďte spolu so svojimi maznáčikmi a cíťte sa tu ako doma. 

5. Sapa 

Za chuťou Ázie nemusíte cestovať ďaleko. Postačí vám aj Sapa, ktorá je centrom obchodu a služieb, ale i centrom vzdelávania a kultúry. Známa je tým, že ponúka obrovský výber vietnamských pochúťok, no okrem jedla tu nájdete pokojne aj kvetináče či oblečenie. Jednoducho všetko. Ľudia sem chodia s radosťou, pretože s Vietnamcami môžu ceny zjednávať.

6. Valdštejnská záhrada

Malebné barokové záhrady sú pred okom bežného turistu často ukryté. Oplatí sa sem však prísť, pretože vyzerajú ako zo 17. storočia a vďaka nim sa budete cítiť, akoby ste sa vrátili v čase. V priestoroch Valdštejnskej záhrady môžete stretnúť aj prekrásnych pávov a pokochať sa pohľadom na jedinečné mramorové fontány

Ak teda nabudúce pôjdete do starobylej Prahy, navštívte okrem legendárneho Karlovho mosta aj niektoré z týchto tajomných miest.

Už ste čítali?

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…