Druhú etapu Okolo Slovenska vyhral Nemec Rüdiger Selig
TASR
TASR

Druhú etapu Okolo Slovenska vyhral Nemec Rüdiger Selig

V technickom finále napokon neprišla do cieľa vedúca skupina pokope a etapový triumf získal Nemec Selig.

Zdeněk Štybar — Foto: TASR/Henrich Mišovič

Dubnica 14. septembra (TASR) - Víťazom piatkovej 2. etapy 62. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska z Ružomberka do Dubnice nad Váhom sa stal Nemec Rüdiger Selig z tímu BORA-hansgrohe. Víťaz na druhé miesto odsunul Belgičana Yvesa Lampaerta z Quick-Step Floors, tretí finišoval ďalší jazdec Quick-Step Floors Zdeněk Štybar z Česka. Priebežný líder pretekov Julian Alaphilippe z Francúzska (Quick-Step Floors) skončil piaty.

Po stredajšom 1,6 kilometrovom prológu v centre Popradu a náročnej štvrtkovej 2. etape s cieľom na Štrbskom Plese aj v piatok dostal pelotón poriadne do tela. Cyklisti absolvovali sedem horských prémií a nastúpali okolo 3000 výškových metrov. So 192 km bola táto etapa najdlhšia v tohtoročnom itinerári.

Počiatočné pokusy o únik zlikvidovali jazdci CCC Sprandi. Únik sa podaril až po prvej prémii na Donovaloch, ktorú vyhral líder vrchárskej súťaže Giulio Ciccone z Talianska. Bolo v ňom kvinteto Umberto Orsini (Bardiani), Sergej Šilov (Gazprom), Vojtěch Hačecký (Elkov-Author), Vitalij Buc (Hurom) a Florian Stork (reprezentácia Nemecka). Pred piatou horskou prémiou na Fačkovské sedlo pelotón s favoritmi únik zlikvidoval a vyhral ju Ciccone. Toto stúpanie už rozdelilo hlavný balík na viacero skupín a elitní šprintéri sa dostali do problémov. Následnú prvú rýchlostnú prémiu v Čičmanoch vyhral Slovinec Jan Tratnik (CCC Sprandi), ktorý vybojovanými troma bonusovými sekundami priebežne zmenšil stratu na lídra Alaphilippa na osem sekúnd. Nasledujúcu horskú prémiu v Čičmanoch vyhral opäť Ciccone.

Pred posledným stúpaním na náročnú Homôlku vo vedúcej skupine zostalo iba asi tridsať jazdcov a nefiguroval medzi nimi ani jeden Slovák. V druhej skupine, ktorá nestrácala veľa, boli Štoček a Haring, v tretej už s vyše minútovým odstupom Juraj Sagan a Tybor. Prvá a druhá skupina sa spojili, prémiu na Homôlke opäť vyhral Ciccone. Poslednú z troch rýchlostných prémií 13 km pred cieľom vyhral Alaphilippe pred Tratnikom a jazdci sa už hotovali na záverečný atraktívny dojazd na tartanovom ováli na štadióne v Dubnici. V technickom finále napokon neprišla do cieľa vedúca skupina pokope a etapový triumf získal Nemec Selig.

Už ste čítali?

Babička z trhoviska v Nových Zámkoch dojala celý slovenský internet.…

Pani Margit roky pomáhala cudzím ľuďom. Dnes si staručká vdova privyrába…

Malá rodinná firma z Nitry slávi historický úspech: Ako prví…

Obrovský úspech pre Slovensko priniesla jedna malá firmička z Nitry.

Obetavý otec nosí hendikepovaného syna na chrbte, aby mu ukázal…

Najväčšou záľubou rodiny Benkovcov je turistika. A nevynechávajú…

Na Liptove sa pred svetom ukrýva čarovná dolina, ktorá je ideálna…

Iba málokde nájdete na takom malom kúsku toľko zaujímavostí.…

Čech a Slovenka sa vzali po 15-minútovej známosti. So svadbou…

Ich život nebol jednoduchý, no osud im napokon skrížil cesty. Toto je skutočný…

Muž, ktorý dal Slovensku Horalky, ich vymyslel vďaka chybe pri…

Kultová slovenská pochúťka má už viac ako 50 rokov. Za jej…

Súrodenci z Prešova vyrábajú nádherné sukne starodávnou technikou,…

Málokto na Slovensku si môže povedať, že je jediný. A ešte k tomu…

V malej dedinke na východe tvorí Jarka vyšívané šaty, do ktorých…

Už od malička jej podávali ruky ihly a látky. Svoj detský sen si splnila…