Malá rodinná firma z Nitry slávi historický úspech: Ako prví Slováci získali gastronomického Oscara
Lenka Miškolciová
Lenka Miškolciová

Malá rodinná firma z Nitry slávi historický úspech: Ako prví Slováci získali gastronomického Oscara

Obrovský úspech pre Slovensko priniesla jedna malá firmička z Nitry.

Firmičku založili manželia Repíkovci, keď sa po rokoch práce v zahraničí a v hlavnom meste rozhodli vrátiť do rodnej Nitry. — Foto: Instagram/Slowlandia

NITRA 8. augusta - Slovensko slávi historický úspech. Svetovo najuznávanejšie potravinárske ocenenia, Great Taste Awards, ktoré bývajú označované aj za gastronomické Oscary, ohlásili výsledky – hviezdy za rok 2018. A práve mladá slovenská firma Slowlandia zaznamenala obrovský úspech.

Za svoje Mandľové maslo získala najvyššie ocenenie, 3 zlaté hviezdy, čo sa doteraz žiadnemu slovenskému výrobcovi nepodarilo. Za svoje ďalšie produkty Slowtella a Mandľový krém si Nitrania odniesli po dve hviezdičky. Ďalších 5 produktov bolo ocenených jednou hviezdou. Výrobky Slowlandia si tak odniesli až 12 hviezd z celkového počtu 36, ktoré tento rok získali slovenskí potravinári.

 

Mandľové maslo Slowlandia získalo na Great Taste Awards 3 zlaté hviezdy ⭐⭐⭐ , čo sa doteraz žiadnemu slovenskému výrobcovi nepodarilo. Zaradili sme sa tak, do elitných jeden a pol percenta najchutnejších produktov z celého sveta. A nielen to! Dokopy si produkty Slowlandia odniesli až 12 hviezd! #Slowtella a Mandľový krém získali po dve hviedy ⭐⭐ a ďalších 5 produktov po 1 hviezde ⭐. Slovensko je opäť svetové :) Máme nesmiernu radosť. Ďakujeme všetkým, ktorí nám verili ?? ⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀#slowlandia #slowtella #greattasteawards #dnesjem #dnesranajkujem #insta_svk_2018_august #goodideaslovakia #slovakia #vscoslovakia #mojeranajky

Príspevok, ktorý zdieľa Slowlandia (@slowlandia),

Orieškové maslá ako chutná súčasť zdravého jedálnička

Viac ako 500-členná odborná porota zložená z gastro-kritikov, známych šéfkuchárov, reštauratérov, potravinárov, zástupcov obchodu, novinárov a žurnalistov hodnotila 12 634 potravinových produktov z celého sveta. Ocenených vybrala porota na základe ochutnávania naslepo. Každý výrobok bol zbavený obalu a značky a následne starostlivo ochutnávaný desiatkami porotcov dlhé hodiny.

Orieškové maslá, medzi ktoré zaraďujeme aj to ocenené mandľové, sú vo svete nesmierne obľúbené ako každodenná súčasť jedálnička na slano i na sladko. Mandľové maslo si postupne nachádza cestu aj do slovenských kuchýň. Orieškové maslá sú veľmi výživné a môžu byť súčasťou zdravého jedálnička.

Malá firma z Nitry

Michal Repík, zakladateľ a riaditeľ ocenenej firmy netají svoju radosť.Je neuveriteľné, že sa nám podarilo získať hviezdičky až pre 8 produktov. Hoci sa v potravinárstve pohybujeme už niekoľko rokov, Slowlandiu sme vytvorili len koncom minulého roka. Všetko sú to vlastne novinky. Keď mi volali z Londýna, že sme získali 3 hviezdy za Mandľové maslo, veľmi sme sa potešili,“ píše sa na webe spoločnosti.

Slowlandia je malá potravinárska firma z Nitry. Zamestnáva 7 ľudí. Založili ju manželia Repíkovci, keď sa po rokoch práce v zahraničí a v hlavnom meste rozhodli vrátiť do rodnej Nitry.

Zdroj: Slowlandia.com

Už ste čítali?

Pedagogička: Dieťa z domu odchádza celý život. Treba ho nechať…

Mení sa všetko okolo nás a spôsob výchovy nie je výnimkou.…

Babička z trhoviska v Nových Zámkoch dojala celý slovenský internet.…

Pani Margit roky pomáhala cudzím ľuďom. Dnes si staručká vdova privyrába…

Malá rodinná firma z Nitry slávi historický úspech: Ako prví…

Obrovský úspech pre Slovensko priniesla jedna malá firmička z Nitry.

Obetavý otec nosí hendikepovaného syna na chrbte, aby mu ukázal…

Najväčšou záľubou rodiny Benkovcov je turistika. A nevynechávajú…

Na Liptove sa pred svetom ukrýva čarovná dolina, ktorá je ideálna…

Iba málokde nájdete na takom malom kúsku toľko zaujímavostí.…

Čech a Slovenka sa vzali po 15-minútovej známosti. So svadbou…

Ich život nebol jednoduchý, no osud im napokon skrížil cesty. Toto je skutočný…

Muž, ktorý dal Slovensku Horalky, ich vymyslel vďaka chybe pri…

Kultová slovenská pochúťka má už viac ako 50 rokov. Za jej…

Súrodenci z Prešova vyrábajú nádherné sukne starodávnou technikou,…

Málokto na Slovensku si môže povedať, že je jediný. A ešte k tomu…