Je rozhodnuté! Baba z ľadu zabojuje o Oscara
Dobré noviny
Dobré noviny

Je rozhodnuté! Baba z ľadu zabojuje o Oscara

Hlasovanie českej filmovej akadémie rozhodlo, že do súboja o sošku pre najlepší cudzojazyčný film ide tragikomédia v hlavnej úlohe so Zuzanou Kronerovou.

Na snímke herečka Zuzana Kronerová počas tlačovej konferencie po novinárskej projekcii filmu Baba z ľadu. — Foto: TASR/Jakub Kotian

PRAHA/BRATISLAVA 13. septembra - Česká filmová a televízna akadémia odporučila film Baba z ľadu na nomináciu na Oscara v kategórii najlepších cudzojazyčných filmov. Akademici vyberali z trinástich českých hraných filmov, dokumentárnych filmov a animácií, ktoré predložili producenti jednotlivých prác, informoval server idnes.cz.

Baba z ľadu režiséra Bohdana Slámu zvíťazila v tajnom hlasovaní, v ktorom sa rozhodovalo aj o filmoch Lichožrúti, Po strništi bos, Špina alebo druhej časti trilógie Gardening Desert, ktorá príde do kín na konci septembra.

Film poslaný na Oscarov popisuje vzťahy v rodine troch generácií. Opisuje stretnutie vdovy v podaní Zuzany Kronerovej s otužilcom, ktorého stvárnil Pavel Nový. Práve vďaka nemu vdova zmení svoj život. Film vznikol v česko-slovensko-francúzskej koprodukcii a získal cenu scenár na filmovom festivale Tribeca v New Yorku.

Už ste čítali?

Policajti chceli zastaviť cestného piráta. Stačil jediný pohľad…

Policajti z Trenčína zaregistrovali auto, ktoré si to šinulo cez Trenčín…

Zomrel sovietsky hrdina, ktorý zachránil svet pred jadrovou…

Svet vzdáva hold hrdinovi, o ktorom dlhé roky nikto nevedel. Vďaka jeho rozhodnutiu…

Slovák dokáže vyrobiť topánky, ktoré vydržia celý život. V obchodoch…

Obchody sú síce plné najrôznejších topánok…

Slovenka vyrába unikátny šperk ako jediná v celej Európe. Stavíme…

Slovenka Eva Vokounová sa venuje tvorbe jedinečných šperkov. V rámci…