Divadlo v Banskej Bystrici bude deti učiť tvorivo písať a hrať divadlo
TASR
TASR

Divadlo v Banskej Bystrici bude deti učiť tvorivo písať a hrať divadlo

Kreatívnou formou hereckých etúd a zmyslových cvičení sa pripravujú na záverečnú prezentáciu, realizovanú spolu s členmi klubu tvorivého písania.

Ilustračná snímka — Foto: TASR/Erika Ďurčová

Banská Bystrica 13. septembra (TASR) - Kluby tvorivého písania a dramatickej tvorby pre deti a tínedžerov v Bábkovom divadle na Rázcestí (BDnR) v Banskej Bystrici, otvárajú opäť svoje brány. Zápis do kreatívnych klubov sa uskutoční pre tento rok vo štvrtok 14. septembra od 16.30 do 17.30 h v BDnR na Skuteckého ulici č. 14.

Záujmové kreatívne písanie je určené pre všetkých, ktorých zaujíma divadlo a divadelné hry. Klub z pozície profesionálnej dramatičky a všestrannej divadelníčky vedie lektorka Iveta Škripková. 

„Venujeme sa rozvíjaniu pozornosti, vnímania rôznych podnetov a vnemov okolo nás, pracujeme so symbolmi, obrazmi, číslami, hrou slov a nevypovedaným v povedanom," hovorí.

Účastníci dramatického klubu (DramaKlub) spoznávajú divadlo, zoznamujú sa sami so sebou, s javiskovým priestorom a tvorivo rozvíjajú svoje herecké danosti. Kreatívnou formou hereckých etúd a zmyslových cvičení sa pripravujú na záverečnú prezentáciu, realizovanú spolu s členmi klubu tvorivého písania. Klub vedie lektorka, dlhoročná herečka a bábkoherečka BDnR Mária Šamajová.

„V DramaKlube sa snažíme podnecovať svoje zmysly (aj nezmysly) a fantáziu, nechať sa inšpirovať partnerstvom a stretávaním sa a samozrejme, naučiť sa počúvať reč, ktorou sa nám divadelné umenie prihovára,“ priblížila prácu v klube.

Už ste čítali?

Policajti chceli zastaviť cestného piráta. Stačil jediný pohľad…

Policajti z Trenčína zaregistrovali auto, ktoré si to šinulo cez Trenčín…

Zomrel sovietsky hrdina, ktorý zachránil svet pred jadrovou…

Svet vzdáva hold hrdinovi, o ktorom dlhé roky nikto nevedel. Vďaka jeho rozhodnutiu…

Slovák dokáže vyrobiť topánky, ktoré vydržia celý život. V obchodoch…

Obchody sú síce plné najrôznejších topánok…

Slovenka vyrába unikátny šperk ako jediná v celej Európe. Stavíme…

Slovenka Eva Vokounová sa venuje tvorbe jedinečných šperkov. V rámci…