Program šíriaci poéziu medzi pasažierov verejnej dopravy oslavuje
TASR
TASR

Program šíriaci poéziu medzi pasažierov verejnej dopravy oslavuje

Dopravný podnik v štáte Rhode Island sa rozhodol, že pasažierom hromadnej dopravy ponúkne na každý mesiac jednu báseň. Tá sa bude zobrazovať na digitálnych paneloch v jednotlivých autobusoch.

Ilustračné foto. — Foto: TASR/AP

Providence 12. septembra (TASR) - Program s názvom Poézia v pohybe, vďaka ktorému sa v USA šíri poézia medzi ľudí cestujúcich verejnou dopravou, oslavuje už svoj 25. ročník a snaží sa osloviť čoraz väčšie publikum. Od dneška sa vôbec po prvý raz do tohto projektu zapoja autobusy hromadnej dopravy premávajúce na území celého jedného amerického štátu, informovala agentúra AP.

Dopravný podnik v štáte Rhode Island sa rozhodol, že pasažierom hromadnej dopravy ponúkne na každý mesiac jednu báseň. Tá sa bude zobrazovať na digitálnych paneloch v jednotlivých autobusoch. Prvou dávkou poézie bude úryvok z rozsiahlej básne Walta Whitmana s názvom Spev o mne (Song of Myself), ktorá na Slovensku vyšla aj v rovnomennej knižnej podobe.

Oceňovaná poetka z Rhode Islandu Tina Caneová dúfa, že projekt bude pre cestujúcich prekvapením a poteší ich či prípadne podnieti na zamyslenie.

Projekt Poézia v pohybe vedie už od roku 1992 Spoločnosť americkej poézie. Prvým mestom, ktoré sa doň zapojilo, bol New York.

Už ste čítali?

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…

Hrobár Ľubor: Vyťali stromy a z citorínov robia kolotočiarske…

Počas rokov práce zažil všeličo, od opitého farára, cez splašené…

Slovenku vyhlásili za jednu zo 100 najvplyvnejších žien vo Švajčiarsku.…

Preraziť v zahraničí nie je jednoduché. Rodáčke z Nitry sa to však…

Prvá Slovenka nominovaná na juniorskú Nobelovu cenu: Nikde v…

Mladá Slovenka získala nomináciu na prestížne ocenenie. Podarilo…