Europoslanci si uctili pamiatku obetí terorizmu a prírodných živlov
TASR
TASR

Europoslanci si uctili pamiatku obetí terorizmu a prírodných živlov

Predseda EP Antonio Tajani vo svojom prejave odsúdil násilie a vyjadril solidaritu s obeťami teroristických útokov v španielskych mestách Barcelona a Cambrils a vo fínskom Turku.

Predseda Európskeho parlamentu (EP) Antonio Tajani — Foto: TASR/AP

Brusel/Štrasburg 12. septembra (TASR) - Európsky parlament (EP) si dnes, v prvý deň septembrového plenárneho zasadnutia v Štrasburgu, uctil minútou ticha obete nedávnych teroristických útokov a prírodných katastrof.

Predseda EP Antonio Tajani vo svojom prejave odsúdil násilie a vyjadril solidaritu s obeťami teroristických útokov v španielskych mestách Barcelona a Cambrils a vo fínskom Turku, ako aj s ich rodinami.

Zákonodarný zbor EÚ je tiež na strane krajín za jej hranicami, kde boli spáchané útoky. "Opäť sme nútení pripomenúť si nevinné obete vražednej zúrivosti terorizmu," cituje Tajaniho stránka EP.

"Každý útok posilňuje naše odhodlanie bojovať s terorizmom a našu nádej v lepší svet. Nemáme v úmysle skloniť sa pred terorizmom," vyhlásil predseda EP v deň 16. výročia teroristických útokov na Spojené štáty.

Europoslanci si pri tejto príležitosti minútou ticha uctili aj obete prírodných katastrof v celej Európe a na americkom kontinente, vrátane Karibiku, ktorý v posledných dňoch musel čeliť sérii ničivých hurikánov.

Už ste čítali?

Vedci zistili, že babička zohráva v živote dieťaťa výnimočnú…

Úlohu starých mám nikdy neradno podceňovať. Vedci zistili, že niekedy…

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…

Hrobár Ľubor: Vyťali stromy a z citorínov robia kolotočiarske…

Počas rokov práce zažil všeličo, od opitého farára, cez splašené…

Slovenku vyhlásili za jednu zo 100 najvplyvnejších žien vo Švajčiarsku.…

Preraziť v zahraničí nie je jednoduché. Rodáčke z Nitry sa to však…