Pred rokmi trpela anorexiou, a hoci si prešla peklom, jej dnešná podoba je nádejou pre tisícky podobných žien!
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Pred rokmi trpela anorexiou, a hoci si prešla peklom, jej dnešná podoba je nádejou pre tisícky podobných žien!

Hoci si prešla peklom, dnes je pre ženy s podobnými problémami veľkou inšpiráciou a ukazuje im svoju premenu. Má pre ne však aj dôležitý odkaz.

Mladá žena z Ruska trpela anorexiou, dnes je pre ženy s podobnými problémami veľkou inšpiráciou. — Foto: Koláž DN/Instagram

MOSKVA 10. septembra - Anorexia je vážnym ochorením, ktoré postihuje omnoho viac ľudí, než si myslíme. Problémy s ňou majú často najmä mladé dievčatá, ktoré v snahe vyzerať absolútne štíhlo niekedy až stratia kontrolu nad svojím zdravím. Príbeh tejto mladej Rusky teraz inšpiruje desiatky žien a dievčat.

Váha ukazovala 30 kg

Iba 18-ročná Vera Schulzová mala ešte pred tromi rokmi iba okolo 30 kilogramov. Pred okolím to však zo všetkých síl skrývala, takže ani jej rodina nemala poňatia o tom, ako zle na tom je. Nakoniec sa však jej stav stal natoľko vážnym, že jej trvalo hodinu, kým vyšla po schodoch do domu a dospelo to až do štádia, že kvôli slabosti tela omdlela, informoval portál Independent. Vtedy všetko vyšlo na povrch a aj sama pochopila, že s tým niečo musí urobiť.

Učila sa mať rada svoje telo

Nebolo to pre ňu jednoduché a musela bojovať sama so sebou, aby sa postupne opäť naučila mať rada svoje telo, čo býva pre ľudí postihnutých anorexiou jedným z najväčších problémov. Krok po kroku sa začala zotavovať, objavila v sebe nadšenie pre fitness a zdravú stravu, a to jej zmenilo život.

— Foto: Instagram/shinkory
— Foto: Instagram/shinkory
— Foto: Instagram/shinkory
— Foto: Instagram/shinkory
— Foto: Instagram/shinkory
— Foto: Instagram/shinkory
— Foto: Instagram/shinkory

Dramatická premena

Na svojom účte na Instagrame začala dokumentovať svoje pokroky, aby svojím príbehom a odhodlaním inšpirovala aj iné ženy, ktoré prežívajú niečo podobné ako ona. Dnes je z nej aktívna fitness športovkyňa a jej neuveriteľná premena je priam ohromujúca.

Silný odkaz pre všetkých ľudí

„Nie je možné stať sa dokonalou za jeden deň, napraviť všetky svoje životné chyby. Ale nič vám nebráni v tom, aby ste sa stali lepšími, ako ste boli včera. Nenaháňajte sa za dokonalosťou. Neporovnávajte sa s nikým, iba so včerajškom, s tým, kým ste boli predtým. Každý deň urobte všetko preto, aby bol zajtrajší deň lepším,“ odkázala na Instagrame, na ktorom zvykne uverejňovať povzbudzujúce slová, ktorými chce motivovať ďalšie ženy a dievčatá.

Už ste čítali?

Policajti chceli zastaviť cestného piráta. Stačil jediný pohľad…

Policajti z Trenčína zaregistrovali auto, ktoré si to šinulo cez Trenčín…

Zomrel sovietsky hrdina, ktorý zachránil svet pred jadrovou…

Svet vzdáva hold hrdinovi, o ktorom dlhé roky nikto nevedel. Vďaka jeho rozhodnutiu…

Slovák dokáže vyrobiť topánky, ktoré vydržia celý život. V obchodoch…

Obchody sú síce plné najrôznejších topánok…

Slovenka vyrába unikátny šperk ako jediná v celej Európe. Stavíme…

Slovenka Eva Vokounová sa venuje tvorbe jedinečných šperkov. V rámci…