Firma Lego hľadala zamestnanca. Napísal jej 6-ročný chlapec, ktorý si ju získal svojím odvážnym listom
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Firma Lego hľadala zamestnanca. Napísal jej 6-ročný chlapec, ktorý si ju získal svojím odvážnym listom

Keď v liste vymenoval svoje pracovné skúsenosti, ostatní uchádzači ho nemali šancu poraziť v roztomilosti. Odvážny list však nezostal bez odpovede.

Stanley Bolland sa uchádzal o prácu tým najroztomilejším spôsobom. — Foto: Koláž DN/reprofoto/bbc

LONDÝN 9. september - Minulý mesiac NASA zaujal iba deväťročný chlapec, ktorý pre ňu chcel pracovať ako strážca galaxie. Nie je však jediným dieťaťom, ktoré si už teraz hľadá prácu. Po tom, ako firma Lego zverejnila ponuku práce v britskom zábavnom parku LEGOLAND Windson Resort, jej prišiel list od najmladšieho uchádzača o prácu. Zverejnili ho na internete a ľudia sú z neho nadšení.

Skúsenosti 6-ročného uchádzača o prácu

Tematický zábavný park hľadal niekoho, kto by ako zamestnanec staval objekty zo známej stavebnice. Dozvedel sa o tom aj 6-ročný Stanley Bolland z anglického mestečka Waterlooville, ktorý sa rozhodol firme napísať, aby ju presvedčil, že je ideálnou osobou pre túto pracovnú pozíciu.

„Mám 6 rokov a mám veľmi rád lego. Mám plnú škatuľu lega. Svoje lego schovávam tak, aby sa ku nemu nedostal môj brat. Som vhodným človekom pre túto prácu, pretože mám veľa skúseností,“ napísal svojím detským písmom Stanley, ktorý by chcel evidentne namiesto sedenia v školskej lavici pracovať a stavanie lega sa mu zdalo ako práca snov.

List 6-ročného chlapca ohúril firmu.
List 6-ročného chlapca ohúril firmu. Foto: reprofoto/bbc

Dočkal sa odpovede

Podľa BBC firma hľadala niekoho so skúsenosťami so stavaním modelov z lega a nadšením pre túto činnosť, čo tento chlapec určite spĺňal. Firmu jeho odvaha mimoriadne zaujala a dočkal sa aj odpovede. „Mať rád Lego je prvým krokom k tomu, aby si sa stal tým, kto modely vyrába, takže to skutočne vyzerá tak, že si ako stvorený pre túto prácu (samozrejme, len čo si dokončíš školu),“ uviedol portál Huffington Post odpoveď firmy.

Firma chlapcovi sľúbila, že keď bude trošku starší, vráti sa k jeho žiadosti o prácu. Zatiaľ mu však ponúkla možnosť pracovať v zábavnom Lego-parku aspoň na jeden deň, pretože ju jeho list skutočne ohromil. Deň strávil so zamestnancami a odniesol si odtiaľ zážitok na celý život, aj niečo viac. Krásne ponaučenie o tom, že sa oplatí ozvať, ak niečo chcete, pretože kto sa nepýta, ani nič nezíska.

Už ste čítali?

Policajti chceli zastaviť cestného piráta. Stačil jediný pohľad…

Policajti z Trenčína zaregistrovali auto, ktoré si to šinulo cez Trenčín…

Zomrel sovietsky hrdina, ktorý zachránil svet pred jadrovou…

Svet vzdáva hold hrdinovi, o ktorom dlhé roky nikto nevedel. Vďaka jeho rozhodnutiu…

Slovák dokáže vyrobiť topánky, ktoré vydržia celý život. V obchodoch…

Obchody sú síce plné najrôznejších topánok…

Slovenka vyrába unikátny šperk ako jediná v celej Európe. Stavíme…

Slovenka Eva Vokounová sa venuje tvorbe jedinečných šperkov. V rámci…