7 vecí, ktoré by sme mali robiť každý deň a život bude vďaka tomu senzačný
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

7 vecí, ktoré by sme mali robiť každý deň a život bude vďaka tomu senzačný

Keď každý deň urobíte tieto veci, budete sa cítiť omnoho lepšie a zmenu budete pozorovať aj vo svojom okolí.

Ilustračné foto — Foto: reprofoto/etsy

Všetci sme dennodenne pohltení svojimi povinnosťami a starosťami, až pritom zabúdame na to najdôležitejšie. A pritom je to úplne jednoduché. Hoci nikto nemá rád, keď mu niekto radí, čo by mal robiť a čo by nemal, všetci musíme uznať, že občas majú tieto rady niečo do seba.

7 vecí na každý deň

Toto je zoznam 7 vecí, ktoré by sme všetci mali robiť každý deň. Náš život aj život ľudí okolo nás by bol vďaka tomu hneď krajší!

1. Pochváľte aspoň jedného človeka

Ak by ste každý deň pochválili jedného človeka, za rok by ste takto urobili radosť 365 ľuďom, a to nie je málo. Snažte sa však ľudí chváliť za konkrétne činy, za ktoré si to zaslúžia, hoci to môžu byť aj maličkosti. Nič vás to nestojí, no im to možno zmení celý deň. A pomôže to aj vám. Naučíte sa sústrediť na to dobré, čo je okolo vás.

2. Vyrovnajte sa!

Držanie tela je pre človeka veľmi dôležité, a napriek tomu, že to všetci vieme, často sa hrbíme. Uvidíte však, akú zmenu dosiahnete, keď si každý deň uvedomíte, že by ste sa mali vzpriamiť a narovnáte sa. Pomôže to vašim svalom, ktoré by mohli ľahko zlenivieť, a prospeje to aj vašej chrbtici. Ako bonus sa však budete cítiť aj sebavedomejšie a na druhých ľudí budete pôsobiť atraktívnejšie.

3. „10-minútovka“ z upratovania

Nemusíte každý deň vyupratovať celý byt, ak však venujete 10 či 15 minút uprataniu nejakej jeho časti, takmer bez námahy vám to pomôže udržiavať ho v čistote a poriadku. A možno si pri tom aj „prečistíte“ hlavu.

4. Urobte aspoň jeden krok ku svojmu cieľu

Po malých krokoch človek najľahšie príde k cieľu. Možno sa vám váš cieľ zdá byť nedosiahnuteľný, no cestu k nemu si môžete rozdeliť na menšie kroky. Dôležité je, aby ste napredovali, aj keď to bude iba po kúskoch.

5. Naučte sa niečo nové

Keď sa človek prestane učiť, jeho mozgové bunky začnú lenivieť podobne, ako svaly, ktoré sa nehýbu. Nájdite si niečo, čo vás zaujíma, a každý deň sa naučte niečo nové. Nemusí toho byť veľa, váš mozog to však bude udržiavať v kondícii.

6. Nevynechajte pohár vody

Nezáleží na ročnom období, telo potrebuje pitný režim, aby v ňom všetko správne fungovalo. Nezabúdajte preto na čistú vodu. Vďaka tomu zabránite únave, pomôžete tráveniu a aj svojej mysli, pretože sa dokážete lepšie sústrediť.

7. Prejavte svojim blízkym lásku a venujte im čas

Často sa cítime až príliš zaneprázdnení na to, aby sme si na niekoho našli čas. To je však jednou z najdôležitejších vecí v živote. Niekoľko milých slov, otázka „Ako sa máš?“ či obyčajný úsmev vás však o čas neukrátia, no obohatia vás aj vašich najbližších o veľa.

Už ste čítali?

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…

Hrobár Ľubor: Vyťali stromy a z citorínov robia kolotočiarske…

Počas rokov práce zažil všeličo, od opitého farára, cez splašené…

Slovenku vyhlásili za jednu zo 100 najvplyvnejších žien vo Švajčiarsku.…

Preraziť v zahraničí nie je jednoduché. Rodáčke z Nitry sa to však…

Prvá Slovenka nominovaná na juniorskú Nobelovu cenu: Nikde v…

Mladá Slovenka získala nomináciu na prestížne ocenenie. Podarilo…