Dieťatko sa ako jediné na svete narodilo v momente zatmenia Slnka: Rodičia mu dali veľkolepé meno, ktoré mu to bude celý život pripomínať!
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Dieťatko sa ako jediné na svete narodilo v momente zatmenia Slnka: Rodičia mu dali veľkolepé meno, ktoré mu to bude celý život pripomínať!

S týmto menom sa určite vo svete nestratí. Práve naopak. Už na prvé počutie každého zaujme.

Mamička dala dcérke nezvyčajné meno, ktoré teraz ľudia obdivujú. — Foto: Koláž DN/Facebook/Twitter

COLUMBIA 25. augusta - Vybrať dieťaťu to správne meno je úlohou každého rodiča, niektorí pritom inšpiráciu nehľadajú iba v kalendári. Keď toto dievčatko vyrastie, pravdepodobne v škole nebude mať žiadnych menovcov. Jeho rodičia si totiž na výbere mena dali obzvlášť záležať.

Bábätko rodine „prekazilo“ všetky plány

V pondelok mali obyvatelia viacerých amerických štátov možnosť pozorovať nádherný prírodný úkaz - zatmenie Slnka, aké nevideli už 99 rokov. Medzi tými, ktorí si nakúpili špeciálne okuliare a nechceli si to nechať ujsť, bola aj rodina z Južnej Karolíny. Rodičia sa chystali pozorovať tento unikátny jav aj so svojím synom, ich plány sa však v mihu sekundy zmenili, pretože sa jeho malá sestrička akurát vtedy začala pýtať na svet. Namiesto do prírody teda zamierili do nemocnice.

Prečítajte si tiež: Najzaujímavejšie fotky zatmenia Slnka: Kvôli týmto záberom sa oplatilo merať aj tisíce kilometrov dlhú cestu

Vybrali originálne meno

Dievčatko sa pôvodne malo volať Violet, ale keďže sa narodilo práve v deň zatmenia Slnka, rodičia sa ho rozhodli pomenovať práve podľa tohto úkazu. Jeho meno Eclipse (v slovenskom preklade Zatmenie, pozn. red.) mu teda bude navždy pripomínať, v aký výnimočný deň sa narodilo. Ako napísal web ABC News, rodičia boli toho názoru, že mu jednoducho nemohli dať obyčajné meno, keď sa narodilo v taký neobyčajný deň.

Nie je to však nič zvláštne, hlavne keď viete, že to asi majú v rodine. Otec dievčatka sa síce volá Michael Eubanks, čo znie celkom klasicky, mama bábätka však tiež nemá tradičné meno. Rodičia ju nazvali Freedom (v preklade Sloboda, pozn. red.).

Deti, ktoré sa v ten deň narodili, dostali špeciálne oblečenie ako darček.
Deti, ktoré sa v ten deň narodili, dostali špeciálne oblečenie ako darček. Foto: Facebook/GreenvilleHealthSystem

Špeciálny darček pre budúcich astronómov

Okrem tohto dievčatka sa v nemocnici v Greenvillskej nemocnici 21. augusta 2017 síce narodilo ešte 11 ďalších detí, ktorých médiá označujú za budúcich astronómov, nikto z nich však nedostal meno „Zatmenie“, a to azda aj preto, že sa nenarodili v ten správny moment. Ako darček však všetky z nich dostali špeciálne detské oblečenie s tematikou zatmenia Slnka.

Už ste čítali?

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…

Hrobár Ľubor: Vyťali stromy a z citorínov robia kolotočiarske…

Počas rokov práce zažil všeličo, od opitého farára, cez splašené…

Slovenku vyhlásili za jednu zo 100 najvplyvnejších žien vo Švajčiarsku.…

Preraziť v zahraničí nie je jednoduché. Rodáčke z Nitry sa to však…

Prvá Slovenka nominovaná na juniorskú Nobelovu cenu: Nikde v…

Mladá Slovenka získala nomináciu na prestížne ocenenie. Podarilo…