V júli brigádovalo vyše 126.000 študentov
TASR
TASR

V júli brigádovalo vyše 126.000 študentov

Oproti roku 2016 počet dohôd študentov, ktorí neplatia zo svojej brigádnickej činnosti odvody do Sociálnej poisťovne, klesol o 881.

Ilustračné foto. — Foto: TASR/AP

Bratislava 22. augusta (TASR) - Sociálna poisťovňa ku koncu júla 2017 evidovala 84.337 dohôd o brigádnickej práci študentov bez dôchodkového poistenia a 41.949 dohodárov s dôchodkovým poistením. Znamená to, že oproti roku 2016 počet dohôd študentov, ktorí neplatia zo svojej brigádnickej činnosti odvody do Sociálnej poisťovne, klesol o 881.

Naopak, študentov - brigádnikov s dôchodkovým poistením si v júli tohto roka privyrábalo viac a ich počet sa medziročne zvýšil o 4484. V júli 2016 totiž popri 85.218 študentoch pracujúcich na dohodu o brigádnickej činnosti bez dôchodkového poistenia brigádovalo aj 37.465 dohodárov s dôchodkovým poistením.

Ak príjem z dohody presiahne hraničnú sumu 200 eur, študentovi vznikne dôchodkové poistenie aj v prípade, že o výnimku z platenia poistného požiadal. Ak má študent viacero dohôd o brigádnickej práci študentov, v jednom kalendárnom mesiaci si môže uplatniť výnimku najviac na jednu dohodu o brigádnickej práci študentov.

TASR informovala Sociálna poisťovňa.

Už ste čítali?

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…

Hrobár Ľubor: Vyťali stromy a z citorínov robia kolotočiarske…

Počas rokov práce zažil všeličo, od opitého farára, cez splašené…

Slovenku vyhlásili za jednu zo 100 najvplyvnejších žien vo Švajčiarsku.…

Preraziť v zahraničí nie je jednoduché. Rodáčke z Nitry sa to však…

Prvá Slovenka nominovaná na juniorskú Nobelovu cenu: Nikde v…

Mladá Slovenka získala nomináciu na prestížne ocenenie. Podarilo…