TL: Romančík bude hrať v Dukle Trenčín
TASR
TASR

TL: Romančík bude hrať v Dukle Trenčín

Urastený obranca sa na Slovensko vracia po troch rokoch strávených vo Švédsku. Klub informoval o novej posile na oficiálnej stránke.

Ilustračná fotografia. — Foto: TASR

Trenčín 15. augusta (TASR) - Slovenský hokejista Ladislav Romančík si vybojoval zmluvu v A-mužstve HK Dukla Trenčín, s ktorým sa dohodol na kontrakte pre nasledujúcu sezónu. Urastený obranca sa na Slovensko vracia po troch rokoch strávených vo Švédsku. Klub informoval o novej posile na oficiálnej stránke.

Romančík pôsobil v mládežníckych tímoch klubov Lulea HF, Södertälje SK a IF Sundsvall. Návrat na Slovensko vníma ako odrazový mostík. "Veľmi sa teším, že mám nové pôsobisko. Po troch rokoch vo Švédsku som už potreboval zmenu. Tímu chcem čo najviac pomôcť, aby sme išli čo najďalej, a tiež sa vyhrať popri skúsených hráčoch, ktorí sú tu. Pôsobenie popri nich mi môže v mojom veku len pomôcť. Verím, že získam nové skúsenosti a posuniem sa opäť ďalej," uviedol 21-ročný obranca pre klubovú stránku trenčianskej Dukly. Odchovanec skalického hokeja reprezentoval Slovensko na šampionátoch hráčov do 18 i 20 rokov.

Už ste čítali?

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…

Hrobár Ľubor: Vyťali stromy a z citorínov robia kolotočiarske…

Počas rokov práce zažil všeličo, od opitého farára, cez splašené…

Slovenku vyhlásili za jednu zo 100 najvplyvnejších žien vo Švajčiarsku.…

Preraziť v zahraničí nie je jednoduché. Rodáčke z Nitry sa to však…

Prvá Slovenka nominovaná na juniorskú Nobelovu cenu: Nikde v…

Mladá Slovenka získala nomináciu na prestížne ocenenie. Podarilo…