Film Čiara sa po roku vrátil na východ
TASR
TASR

Film Čiara sa po roku vrátil na východ

Veľká časť filmu sa nakrúcala na východnom Slovensku a práve v Michalovciach si ho mohli na slávnostnej premiére v piatok 28. júla medzi prvými pozrieť aj tunajší fanúšikovia filmu.

Na snímke herec Tomáš Maštalír počas tlačového brífingu s tvorcami slovensko-ukrajinského filmu Čiara. — Foto: TASR - Pavol Zachar

Bratislava 31. júla (TASR) - Tento týždeň sa do kín dostane dlho očakávaný slovenský triler Čiara, ktorý hovorí o drsnom živote v slovensko-ukrajinskom pohraničí. Veľká časť filmu sa nakrúcala na východnom Slovensku a práve v Michalovciach si ho mohli na slávnostnej premiére v piatok 28. júla medzi prvými pozrieť aj tunajší fanúšikovia filmu.

Producentka filmu Wanda Adamík Hrycová, ktorá má sama korene v Ubli, sa zo záujmu obyvateľov najvýchodnejších častí Slovenska úprimne teší. "Už počas nakrúcania filmu sme mali možnosť vidieť nadšenie domácich, ktorí sa o náš film zaujímali a tešili sa z toho, že aj takýmto spôsobom ukážeme zvyšku Slovenska miesta a život, ktorý možno nepoznajú. Všetci boli veľmi ochotní a nápomocní a aj takýmto spôsobom by sme sa im chceli odvďačiť," vysvetľuje dôvody, prečo sa spolu s celou delegáciou rozhodli snímku slávnostne uviesť aj v Michalovciach.

Čiara o hraniciach, ktoré sa dajú prekročiť iba raz, sa odohráva na slovensko-ukrajinských hraniciach, kde operuje kriminálna skupina pašujúca cigarety. Filmový príbeh vodcu pašerákov Adama Krajňáka (Tomáš Maštalír) a jeho rodiny sa na našej východnej hranici nielen odohrával, ale aj nakrúcal. Ubľa, Tibava, Zemplínske Hámre i priľahlé oblasti sa stali počas minulého leta miestom, kde nakrúcali aj filmové hviezdy ako Emília Vášáryová, Zuzana Fialová, Andy Hryc a mnohí ďalší. Tvorcovia snímky na východ nezabudli a film, ktorý už medzičasom zožal ocenenie na 52. ročníku MFF Karlove Vary (Cena za réžiu pre Petra Bebjaka), prišli slávnostne predstaviť aj do Michaloviec. "O tom, že záujem o film bol obrovský, svedčí aj fakt, že lístky na predstavenie sa predali v rekordne krátkom čase. Michalovské kino taký záujem už dlho nezažilo," TASR informovala PR manažérka filmu Monika Želasková.

Čiara bude mať v slovenských kinách premiéru 3. augusta.

Už ste čítali?

Policajti chceli zastaviť cestného piráta. Stačil jediný pohľad…

Policajti z Trenčína zaregistrovali auto, ktoré si to šinulo cez Trenčín…

Zomrel sovietsky hrdina, ktorý zachránil svet pred jadrovou…

Svet vzdáva hold hrdinovi, o ktorom dlhé roky nikto nevedel. Vďaka jeho rozhodnutiu…

Slovák dokáže vyrobiť topánky, ktoré vydržia celý život. V obchodoch…

Obchody sú síce plné najrôznejších topánok…

Slovenka vyrába unikátny šperk ako jediná v celej Európe. Stavíme…

Slovenka Eva Vokounová sa venuje tvorbe jedinečných šperkov. V rámci…