Trnavská automobilka vyrobila v 1.polroku 181.500 áut, vedie Citroën C3
TASR
TASR

Trnavská automobilka vyrobila v 1.polroku 181.500 áut, vedie Citroën C3

Jeho produkcia bola odštartovaná v septembri 2016 a do konca júna 2017 sa z neho pre zákazníkov po celom svete vyrobilo už viac ako 170.000 kusov.

Archívna snímka montážnej linky výrobného závodu automobilky PSA Groupe Slovakia v Trnave. — Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Trnava 27. júla (TASR) - Trnavská automobilka PSA Groupe Slovakia vyrobila v prvom polroku 2017 spolu viac ako 181.500 vozidiel, čo predstavuje medziročný rast 1,6 %. Ťahúňom výrobného portfólia bol v prvom polroku najnovší produktový prírastok Citroën C3, ktorý sa exkluzívne vyrába len v Trnave. Jeho produkcia bola odštartovaná v septembri 2016 a do konca júna 2017 sa z neho pre zákazníkov po celom svete vyrobilo už viac ako 170.000 kusov.

Citroën C3, ako informoval hovorca automobilky Peter Švec, predstavoval na celkovej polročnej výrobe viac ako 70 %. Model Peugeot 208, ktorého produkcia začala v roku 2012, dosiahol v prvom polroku viac ako 20-percentný podiel na výrobe. "Takmer 10 % z výroby pripadlo v tom istom období na model Citroën C3 Picasso, ktorého posledný exemplár opustil produkčnú linku v Trnave 12. júna 2017," dodal Švec.

Kľúčovým projektom v prvom polroku bolo podľa hovorcovho vyjadrenia spustenie výroby na štvrtej, víkendovej pracovnej zmene. "Jej nábeh začal v januári a rozbeh v plnom profile bol dosiahnutý v apríli. Vďaka nej bolo úspešne vytvorených viac ako 800 nových pracovných postov. Celkový počet zamestnancov nášho závodu tak stúpol na 4300," informoval hovorca. Automobilka PSA Groupe Slovakia, ako prvá na Slovensku, podpísala vo februári ročnú kolektívnu dohodu, čím sa tarifné mzdy v roku 2017 zvýšili v priemere o 6,3 %.

Už ste čítali?

Policajti chceli zastaviť cestného piráta. Stačil jediný pohľad…

Policajti z Trenčína zaregistrovali auto, ktoré si to šinulo cez Trenčín…

Zomrel sovietsky hrdina, ktorý zachránil svet pred jadrovou…

Svet vzdáva hold hrdinovi, o ktorom dlhé roky nikto nevedel. Vďaka jeho rozhodnutiu…

Slovák dokáže vyrobiť topánky, ktoré vydržia celý život. V obchodoch…

Obchody sú síce plné najrôznejších topánok…

Slovenka vyrába unikátny šperk ako jediná v celej Európe. Stavíme…

Slovenka Eva Vokounová sa venuje tvorbe jedinečných šperkov. V rámci…