Oslávili zlatú svadbu: K dlhotrvajúcemu manželstvu im vraj pomohli 4 jednoduché slová
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Oslávili zlatú svadbu: K dlhotrvajúcemu manželstvu im vraj pomohli 4 jednoduché slová

Celý život sa muž držal rady svojho svokra. Keď vnučke prezradil tajomstvo svojho šťastného manželstva, ostala dojatá.

Ilustračné foto — Foto: Pexels

BERLÍN 14. júla - Na to, aby manželstvo dvom ľuďom vydržalo po celý život, potrebujú veľa tolerancie, lásky aj porozumenia. Nie je to však nič nemožné. Podarilo sa to dosiahnuť aj istému nemeckému páru, ktorý v mestečku neďaleko Berlína oslávil svoju zlatú svadbu. Pri tejto príležitosti sa stretla celá rodina a starých rodičov sa vypytovali, aký je ich recept na šťastné a dlhotrvajúce manželstvo. Odpoveď starého pána ich v momente dojala a jeho vnučka sa ju rozhodla uverejniť aj na svojom blogu.

Vzácna rada od svokra

Deduško sa zahľadel do diaľky a začal spomínať na ich spoločné začiatky. Keďže bol chudobný, od mladosti tvrdo pracoval, aby si zarobil na živobytie, a na chodenie za dievčatami nemal čas. Všetko sa to zmenilo až vtedy, keď stretol Emily, svoju dnešnú manželku. "Emily bola jediným dievčaťom, ktoré som kedy miloval. Bola okúzľujúca a nesmierna milá a než som sa nazdal, požiadal som ju o ruku," prezradil s lišiackym úsmevom na perách. Najvzácnejšiu radu na šťastné manželstvo však dostal od jej otca.

Ilustračné foto
Ilustračné foto Foto: Pexels

Nápis, ktorý hovoril za všetko

V deň svadby dal nevestin otec ženíchovi malý balíček so slovami: "Toto je to, čo potrebuješ ku šťastnému manželstvu." Keď ho otvoril, našiel v ňom hodinky, na ktorých bol vyrytý jednoduchý nápis. Odvtedy sa naň pozrel zakaždým, keď chcel zistiť, koľko je hodín a slová jeho svokra mu denne pripomínali tajomstvo šťastného manželstva. Počas oslavy ich vytiahol z vrecka a ukázal rodine hodinky s ošúchaným nápisom.

Otec, ktorému ležalo na srdci šťastie jeho dcéry, na ne dal vygravírovať: "Povedz Emily niečo pekné." Celý život sa toho jej manžel držal, vďaka čomu ich láska neprestajne kvitla a jeden pre druhého boli vzácni.

Už ste čítali?

Policajti chceli zastaviť cestného piráta. Stačil jediný pohľad…

Policajti z Trenčína zaregistrovali auto, ktoré si to šinulo cez Trenčín…

Zomrel sovietsky hrdina, ktorý zachránil svet pred jadrovou…

Svet vzdáva hold hrdinovi, o ktorom dlhé roky nikto nevedel. Vďaka jeho rozhodnutiu…

Slovák dokáže vyrobiť topánky, ktoré vydržia celý život. V obchodoch…

Obchody sú síce plné najrôznejších topánok…

Slovenka vyrába unikátny šperk ako jediná v celej Európe. Stavíme…

Slovenka Eva Vokounová sa venuje tvorbe jedinečných šperkov. V rámci…